Andritz’ten Nonwoven ve Terbiye Teknolojilerinde Yeni Çözümler

Uluslararası teknoloji grubu Andritz, ITMA Asia + Citme 2018 Fuarı’nda Asya pazarları için yenilikçi nonwoven ve tekstil terbiye teknolojilerini tanıttı.

Piyasa taleplerine karşılık veren Andritz, emici hijyen ürünlerinin dönüştürülmesinin yanı sıra drylaid, spunjet, termobonding ve wetlaid alanlarında sunduğu anahtar teslim ve özelleştirilmiş çözümleriyle çıtayı bir kez daha yükseltti. Andritz, her müşterinin bireysel ihtiyaçlarına uyarlanan benzersiz teknolojiler sunuyor.

Andritz Sıcak Hava-Geçirgen Yapıştırma Teknolojisi: Hijyen Piyasası İçin Yeni Bir Çözüm

Hava geçirgen yapıştırma hatları; üstün kalitedeki yumuşaklık ve dokuma/dağıtma tabakaları, üst tabakalar ve arka tabaka ürünler için nonvowen kumaş üretiminde tercih edilen seçenektir. Andritz taraklama makineleri ve yeni düz bantlı fırını sayesinde müşteriler, iki bileşenli elyafla üretilen ve 16 ile 80 g/m2 arası gramaja sahip yüksek performanslı kumaşları yüksek üretim kapasitesi ile üretebiliyorlar. Birçok Çinli müşteri, mükemmel bir tülbent bütünlüğü sağlayan Andritz aXcess taraklama makinelerine yatırım yapmış bulunuyor. Buna ilaveten, Fransa’nın Lille kentindeki CETI (Avrupa Yenilikçi Tekstil Merkezi), kısa bir süre önce Andritz’in hava geçişli fırınının kurulumunu yaptı. Müşteriler, iki farklı seçenekten elde edilen teknik sonuçları karşılaştırabiliyor: Her ikisi de Andritz tarafından tedarik edilen düz bantlı fırın veya tamburla. Fransa’nın Lille kentindeki CETI’nin (Avrupa Yenilikçi Tekstil Merkezi) kapıları, bu yeni çözümü bizzat görmek için test yapmak isteyen müşterilere açık.

Tam Kuru Serme Süreçleri, Andritz axcess Range ile Bir Arada

Andritz, aXcess portföyü sayesinde, orta üretim kapasiteleri için tam kapsamlı kuru serme kanal süreçleri sunmaktadır. Çinli nonwoven kumaş üreticileri, geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Andritz Wuxi ile üretilen doğrudan ve çapraz sericili konfigürasyonlara sahip aXcess hatlarına yatırım yaptılar. Bu gelişen pazar, yüz maskesi sektöründeki gelişim gibi yeni trendlerle de bir arada harekete ediyor ve mendil uygulamalarındaki büyümeden de etkilenmeye devam ediyor.

Andritz, orta kapasite iğneleme alanında, 2017 yılında Çin’in önde gelen tedarikçisi ShanTou SanFai Nonwoven Machinery ile bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Bu işbirliği sayesinde, kanıtlanmış teknolojilerin avantajları bir araya getirilerek ve iğneleme sektöründe geniş bir uygulama yelpazesine güvenilir çözümler sunarak, üreticilere mükemmel bir uyum imkanı sağlıyor. Tülbent oluşturma ve SanFai’nin iğneleme sistemlerine yönelik Andritz aXcess serisi, yatırım güvenliği, yenilik ve kalite açısından büyük bir avantaj sağlıyor ve bu kombinasyon güçlü ve büyüyen bir pazarın artan taleplerini de karşılamaktadır.

Andritz Wuxi, terel pazara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, proje yönetiminden ve tasarımdan servis çalışmalarına kadar verimliliği artırma ve teslimat süresini kısaltma konularına odaklanmaktadır.

Tekstil Kalenderlemede Yeni Gelişme

Andritz, tekstil kalenderlemede, bu özel sektörde 45 yılı aşkın deneyime sahip olan ve yön değiştirmeli rulo teknolojisinde mükemmel uzmanlığa sahip olan Rolf Ramisch ile işbirliği içinde geliştirdiği son yenilikle, tekstil kalenderleme pazarında çıtayı yükseltiyor. Yeni teXcal raconip kalender, çok yönlü, kullanıcı dostu ve akıllı bir üretim süreci için IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) özelliklerini bir arada sunuyor. Makine üzerindeki sensörler, makinedeki tüm verilerini toplayarak arşivler ve bunları bir izleme sistemine gönderir.

Bu akıllı üretim ekipmanı, şeffaf ve optimize edilmiş bir süreç ile bakım planlaması için bir tahmin sunar. Ayrıca, kalender makinesi, tüm rulo genişliği boyunca sınırlandırılmamış profilleme olanaklarına sahip optimize edilmiş, sapma kontrollü bir silindir içerir. Bu sayede, maksimum üretim esnekliği ve teknik tekstiller için mutlak düzgünlük ve ideal hava geçirgenliği gibi tekrarlanabilir ürün özellikleri elde edilir.