Andritz Nonwoven Son Yeniliklerini Cinte Techtextil Çin ve ITMA Asia’da Sergileyecek

8Andritz Wuxi Nonwoven Teknoloji, Çin, Asya’nın nonwoven sektöründe üretim, servis ve AR-GE alanında tanınan yetkinlik merkezidir.  Müşterilerine yakın olup, firma pilot fabrika ve müşteri test denemeleri için test standları dahil kapsamlı hizmetler sunabilmektedir. Wuxi’de bulunan Andritz fabrikası endüstriyel ölçekte son teknoloji iğneleme hattına sahip olup,   A.30 aXcess iğneleme makinesinde da bulunmaktadır, bu tezgah aşağı strok (SD) ve yukarı strok  (SM) tertibatları ile donanmıştır. Bu özellikle, çalışma genişliği altı metreye kadar çıkan ve dakikada devir sayısı 1,200’e kadar kanıtlanmış endüstriyel hızlarda yapılan otomotiv keçeleştirme, filtreleme ve jeotekstil uygulama işlemlerinde yüksek kaliteli ön-iğneleme işlemleri için uygundur. Üst düzeyde beceri sahibi proses mühendisleri ürün geliştirme ve denemelerine destek vermek üzere hazırda bulunmaktadırlar.

Tekstil silindir servis merkezinde en son teknoloji taşlama ekipmanı ve 1 m çaplı ve 10 m uzunlukta çeşitli tiplerde silindirler bulunmaktadır.

Test standı sayesinde tüm silindir parametrelerinin performanslarının kontrol edilmesi sağlanmaktadır, örneğin  üretim koşullarında hat gücü, hız ve ısı gibi. Tüm silindir tipleri, Andritz Wuxi servis merkezinde onarılabilir, elden geçirilebilir ve upgrade  edilebilir.

Andritz Nonwoven aXcess çeşitleri – Nonwovens pazarına giriş anahtarı

Nonwovens sektörünün çok yönlü ortağı olarak Andritz Nonwoven, özelikle gelişmekte olan pazarların orta kapasite ihtiyaçlarını karşılamak adına nonwoven aXcess çeşitlerini geliştirmiştir.  Andritz Nonwoven, hijyen, jeotekstiller, yüzey kaplamalar, filtreleme veya otomotiv uygulamalar gibi tüm nonwoven alanlarında güvenilir çözümler sağlamaktadır. Andritz Nonwoven aXcess portföyünde iğneleme, dokusuz yüzey kumaş ve kalenderleme prosesleri bulunmaktadır,  dolayısıyla nonwoven pazarına girmek için ideal bir yöntem sunulmaktadır. Andritz aXcess çeşitleri arasında yer alan en son geliştirilen ürün neXcal twin (ikiz) aXcess’dir. Bu kalender iyi tanınan ve kanıtlanmış neXcal twin teknolojisine dayanmaktadır.  Dakikada 600 m’ye kadar hız düzeyine haiz olacak şekilde tasarlanmış olup 3,800 mm’ye kadar standart silindir genişliğindedir, neXcal twin aXcess yıllık 12,000 tona kadar orta kapasite üretim taleplerini mükemmel bir şekilde karşılamaktadır.  Üç-silindirli kalender şu şekilde çalıştırılır: bir silindir üretim sırasında çalıştırılır ve diğer silindir bekleme modunda kalır, bu orta kapasite nonwoven pazarında en yüksek esnekliği sunmaktadır.