Oerlikon’dan, Shaoyang ile İş birliği

Oerlikon’un iş birimi Nonwoven, hijyen piyasasında nonwoven çözümleri için Çinli makine üreticisi Shaoyang Textile Machinery ile iş birliği yapacak.

İş birliğinin her iki ortağının amacı, Çin dışındaki tek kullanımlık nonwovenların hijyen uygulamaları için Spunmelt hatlarının uluslararası satışını ortaklaşa ilerletmek.

Oerlikon Nonwoven bölümü, gelecekteki tüm projeden sorumlu olacak. Bu amaçla Neumünster merkezli şirket, tesis mühendisli- ğindeki know-how ile ortaklığa katkıda bulunacak. Ayrıca Oerlikon, ihraç edilen tüm Shaoyang Spunmelt hatlarının CE sertifikalarını satın aldı. Ürün ve süreç garantilerinden sorumlu olan Oerlikon, Çin dışında dünya çapında müşteri hizmetleri sunacak. Shaoyang Tekstil Makineleri ise Spunmelt tesis teknolojilerini tedarik ediyor.

Oerlikon Suni Elyaf Bölümü CEO’su Georg Stausberg,“Spunmelt tesislerinin hijyen uygulamaları için uluslararası standartlara ulaşmasını sağlayan geniş bir know-how ile ünlü Çinli tesisi üreticisi bulduk.” dedi. Oerlikon Nonwoven İş Birimi Başkanı Rainer Straub ise şunları ekledi: “Bu ortaklık, rekabet gücü yüksek hijyen piyasasında önemli bir yer edinmemizi sağlıyor.

Uzun yıllara dayanan mühendislik deneyimimiz, müşterilerimize yüksek kaliteli nonwovenlar için uluslararası standartlara uygun üretim hatlarını garanti ediyor.”