VEOCEL™ Sürdürülebilirlik ve Biyo-Çözünürlüğü Artıran Yeni Standartlarını Tanıttı

VEOCEL™ markalı elyaflarda yeni sertifika planı geliştiren Lenzing, elyaf markasını çevreye duyarlı müşterilerine güven veren bir standarda kavuşturuyor. Yüzde 100 selülozik ve biyo-çözünür elyaftan üretilen kişisel bakım ve güzellik ürünleri artık VEOCEL™ logosuyla sunulabilecek.

Lenzing Group (Lenzing) özel nonwoven kumaş içeren markası VEOCEL™ için yeni ortak marka standart kriterlerini tanıttı. VEOCEL™ logosu 1 Temmuz 2019’dan itibaren yalnızca %100 selülozik ve biyo-çözünür elyaflarla yapılan kişisel bakım ve güzellik ürünlerinde yer alacak. Bu girişim, tüketicilerin; ıslak mendil, nemli tuvalet mendilleri ve yüz maskeleri gibi sürdürülebilir nonwoven kumaşlardan üretilen kişisel bakım ve güzellik ürünlerini tespit etmesini kolaylaştırmayı amaçlayan ve etiketiyle güven veren elyaf içerikli bir marka oluşturmak amacıyla gerçekleştirildi.

Nonwoven kumaştan elde edilen elyaflar üreten ve daima sürdürülebilirliği ön planda tutan Lenzing, tüketicilerin çevreye duyarlı tercihler yapması için ilk adımı atmış oldu. Kişisel bakım ve güzellik ürünlerini VEOCEL™ logosu ile sunmak isteyen markalar ve perakendeciler artık tamamen selülozik ve biyo-çözünür ham madde karışımlarını kullanabilecekler. Lenzing bu cesur girişimle tek kullanımlık ürünleri gönül rahatlığıyla kullanmak isteyen tüketiciler için sürdürülebilir çözümler sunma konusundaki kararlılığını da tescillemiş oldu.

VEOCEL™ marka vaadi ve yeni sertifika standartları güçleniyor

VEOCEL™’in marka vaadi olan “doğal döngüsellik” konsepti şu üç esasa dayanıyor: Botanik kökenli, çevresel bakımdan sağlıklı üretim ve biyo-çözünürlük.

VEOCEL™ markalı elyaflar, yenilenebilir ahşaptan üretiliyor ve çevreye duyarlı süreçlerle elde ediliyor. Tamamen biyo-çözünür yapıda olan elyaflar, çöpe atıldıktan sonra güvenli ve hızlıca çözünerek tamamen dönüşebiliyor.

VEOCEL™ markalı ürünler, kişisel bakım ve makyaj temizleme bezlerinde kullanılan elyaflardan, nemli tuvalet kâğıtlarına ve yüz maskelerine kadar geniş bir yelpazede sunuluyor. Yeni sertifika standartları ile daha da güçlenen VEOCEL™ markasının güven vaat eden etiketleri sayesinde VEOCEL™ marka elyaflarla harmanlanan LENZING™; marka viskon, pamuk ve kağıt hamuru gibi yalnızca %100 selülozik ve biyo-çözünür malzemeler elde ediyor. Bu ciddi önlemler sayesinde VEOCEL™ markasının güven vaat eden etiketinin ortaya çıkmasıyla tüketiciler de VEOCEL™ ortak markalı ürünlerin, fosil bazlı malzemeler ve biyo-plastik içermediğinden emin olabiliyorlar.

Gündem