Ahlstrom-Munksjö’den Yeni Cerrahi Kumaş

Elyaf bazlı malzemelerde lider olan Ahlstrom-Munksjö, tıbbi profesyonelleri korumak ve rahat tutmak için tasarlanan, cerrahi önlüklerin en kritik alanları için üretilen yeni ViroSēl kumaşını piyasaya sürdü.

Ahlstrom-Munksjö’nün geliştirdiği ViroS l, cerrahi önlüğün çok kritik bölgeleri için sağlam dikiş keçeleri oluşturma imkânı sağlayan, özel olarak formüle edilmiş bir tasarıma sahip yeni nesil Nefes Alabilir Viral Bariyer (BVB) cerrahi dokudur. Ahlstrom-Munksjö Medikal Ürün Platformu Başkanı Jason Beard, “Piyasadaki en koruyucu ve konforlu cerrahi önlüklerde güvenle kullanılabilecek bir kumaş oluşturmak için BVB ürün geliştirme ve üretim tecrübemizi güçlendirdik.” dedi.

ViroSİL, su geçirmez, nefes alabilen ve rahat olacak şekilde üretilmiş üç katlı bir kumaş. Dış katman sıvı geçirmez ve dayanıklı. Bariyer tabakası, sıvılara, virüslere ve bakterilere karşı geçirimsiz hale getiren tek parça bir film zara sahip. Filmin kimyasal bileşimi, nem buharının içinden geçmesine izin vererek cerrahi personeli serin ve kuru tutar. Son olarak, daha koyu olan katman gölgelenmeyi azaltacak şekilde tasarlandı ve yumuşak bir dokunma hissi veriyor, bu da uzun süreli giymelerde rahatlık sağlıyor. Sezaryen, mide ve kalp gibi ameliyatlarda sıklıkla önemli miktarda sıvı ortamda bulunuyor ve bunların tamamlanması uzun sürüyor. Bu, cerrahi önlük giyen tıp uzmanları için koruma ve rahatlığın gerekli olduğu anlamına geliyor. Hasta ve personelin bu sıvılarla potansiyel olarak temasa geçme riski olduğundan enfeksiyon kontrolü zorunludur. Cerrahi önlükler gibi koruyucu giysilerde kullanılan malzemeler için sıvılar ve kanla taşınan hastalık mikroplarının bariyer performansını test etmek ve ölçmek için uluslararası endüstri standartları kullanılıyor. Üretici firma, ViroS l’in cerrahi ortamda ihtiyaç duyulan sızdırmaz korumayı sağlayan bu katı standartları geçtiğini açıkladı.

Hava Kirliliği Kontrolü Uygulamaları için Filtre Ortamı

Ayrıca, Ahlstrom-Munksjö, hava kirliliği kontrol uygulamaları için filtreleme ömrünü uzatmak, insanları ve çevreyi korumaya yardımcı olmak için tasarlanan son derece dayanıklı, filtreleme ortamı Ahlstrom-Munksjö Extia 1000’i piyasaya sürdü. Bu, filtreleme ömrünü %40’tan fazla uzatarak müşterilerin filtreleri değiştirmeden önce operasyonel sürelerini uzatmalarına yardımcı oluyor. Ürün Geliştirme Filtrasyon ve Performans Başkan Yardımcısı Giuseppe Costa, “Eşsiz tasarımı nedeniyle, Extia 1000 filtrasyon ömrünü önemli ölçüde uzatıyor; ayrıca, kaba partiküllerin üç kat daha düşük basınç seviyelerinde etkili bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlıyor.”