Baldwin’den Meksika Tekstil Endüstrisine Hizmet İçin Blutec S.A. de C.V ile İş Birliği

Baldwin Technology Company Inc., Meksika’da dokuma, örme ve nonwoven endüstrileri için Baldwin’in tüm yenilikçi püskürtme sistemlerini ve korona/plazma sistemlerinin temsili için Blutec S.A. de C.V. ile yeni bir ortaklık kurdu.

Blutec, tekstil sektöründe dünya çapında en saygın tekstil makine üreticilerinden birçoğunu temsil eden lider bir ajanstır. 25 yılı aşkın bir süredir Meksika pazarında bulunan Blutec; Brückner, Mahlo, EFI Reggiani, Ferraro ve şimdi Baldwin dâhil olmak üzere tekstil üretim teknolojisinin ön saflarında yer alan şirketlerle iş birliği yapmaya devam ediyor.

Baldwin’in Tekstil Küresel İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Rick Stanford, “Meksika’da Blutec ile ortak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Baldwin ve ürün hatlarımız için mükemmel bir sinerji sağlayan  makine sistemleri portföyü ile bu organizasyonun Meksika tekstil endüstrisinde mükemmel bir itibara sahip olduğunu görüyoruz.” dedi.

Blutec’in Genel Müdürü Daniele Uslenghi şunları söyledi: “Meksika’daki tekstil endüstrisi, üretim maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacak çözümler arıyor. Baldwin’in hassas püskürtme teknolojisi enerji, su ve kimyada tasarruf sağlıyor.”

Baldwin’in terbiye ve yeniden nemlendirme için hassas püskürtme sistemleri, kumaşın belirli özelliklerini elde etmek için gereken sıvı miktarının optimal kontrolünü sağlamak için temassız püskürtme teknolojisini kullanıyor; bu da müşterilerin zaman, para ve değerli kaynaklardan tasarruf etmesini sağlıyor. Sadece gerekli miktarda su ve kimyasal uygulandığından, su tüketimi %50’ye kadar azaltılabiliyor ve terbiye prosesinde önemli ölçüde iyileştirilmiş üretkenliğe katkıda bulunuyor.

Bu çözümler ayrıca; dokuma kumaşlar, örme tekstiller ve nonwoven kumaşlar için yumuşatıcılar, antimikrobiyal maddeler, dayanıklı su iticiler, alev geciktiriciler gibi çok çeşitli düşük viskoziteli su bazlı kimyasalları içeriyor.