Brückner’den Nonwoven Endüstrisi İçin Geniş Ürün Yelpazesi

Brückner, ABD’nin Miami şehrinde düzenlenecek olan IDEA 2022 fuarında, Amerika temsilciliği   FI-TECH ile birlikte, farklı uygulamalar için yeni makine konseptlerini ve çözümlerini sunacak.

Brückner firması, 70 yılı aşkın bir süredir, tekstil ve nonwoven endüstrisi için kurutma ve terbiye hatlarının üretiminde dünya lideri üreticiler arasında yer alıyor. Alman aile şirketi, nonwoven kumaş sektöründe dünya çapında termofüzyon fırınları, kurutucular, kaplama ve ısıl fiksaj hatları tedarik ediyor.

Nonwoven kumaşların üretimi, nonwoven kumaş oluşumundan sonra her zaman gevşek bir şekilde serilmiş elyafların esnek bir elyaf kompozitine bağlandığı bir bağlama işlemi gerektiriyor. Bu amaçla prosese bağlı olarak farklı fırınlar ve kurutucular kullanılıyor. Brückner, özel teknik bilgi sunuyor ve tüm uygulamalar için gerekli hatları sağlıyor. Üretim programı, farklı emprenye ve kaplama ünitelerinin yanı sıra dilme ve sarım ekipmanları ile tamamlanıyor. Brückner’in müşterileri, otomotiv ve ulaşım endüstrisi için jeo- nonwovenlar, filtre ortamları, hijyen ve medikal tekstiller veya farklı kumaşlar üretiyor. Brückner’de her müşteri için bireysel bir çözüm ve buna karşılık gelen bir hat düzeni tasarlanıyor.

Son zamanlarda Brückner, highloft nonwoven ve jeotekstiller alanında birkaç sıra dışı kurulum gerçekleştirdi. Highloft nonwoven kumaşların üretimi için çift hasırlı termofüzyon fırını SUPRA-FLOW BX kullanılıyor. Bu fırın sistemi, hava geçişi ilkesine göre çalışıyor ve alan bazında akış hızı, akış yönü ve sıcaklık açısından ürün gereksinimlerine uygun şekilde uyarlanabiliyor. Nihai ürünler arasında çarşaflar, yatak örtüleri, döşemeler, silme bezleri, otomotiv bileşenleri veya yalıtım malzemeleri bulunuyor. SUPRA-FLOW BX, 280 mm kalınlığa ve maksimum 8 kg/m² temel ağırlığa kadar nonwoven  kumaş üretebiliyor. Mevcut çalışma genişlikleri, 100 m/dk’ya kadar üretim hızlarında 2400 ile 5200 mm arasında değişiyor.

Jeotekstil projeleri için genellikle, sıcaklık dağılımı ve maksimum üretkenlik açısından yüksek homojenliği ile etkileyici olan, başarısı kanıtlanmış Power-Frame ram kullanılıyor. Ayrıca kumaş ram zincirinde taşınarak hedefe yönelik bir şekilde esnetilebiliyor. Bunun kumaş genişliği, lif yönü ve kumaş çekmesi üzerinde kontrollü bir etkisi vardır. 7 metreyi aşan çalışma genişlikleri, jeotekstil terbiye sistemlerinde istisnai bir özellik değildir. Gerekli genişlik, maksimum sıcaklık, gerdirme kuvvetleri ve diğer proses gereksinimlerine bağlı olarak her müşteri için optimum çözüm bulunuyor. Kumaş denemeleri Almanya’nın Leonberg şehrindeki Brückner Teknoloji Merkezi’nde de her zaman yapılabiliyor.