Cam ve Metal Endüstrisi için Kesilmeye Dayanıklı Giysiler: CutPRO®

Endüstride, ulusal güvenlikte ve tehlikeli sporlarda bireylerin yaşadığı binlerce yaralanmanın ardından kesilmeye dayanıklı kumaşlar geliştirildi. İngiltere merkezli PPSS Group, ürün tasarımcılarını, teknik tekstili Cut-Tex® PRO’nun potansiyel uygulamaları hakkında yenilikçi düşünmeye çağırıyor.

Firmanın kuruluşundan bu yana ürettiği kesilmeye karşı dayanıklı kumaşı Cut-Tex® PRO, sağlık çalışanları için ısırmaya dayanıklı giysilerin yanı sıra, kolluk kuvvetleri, güvenlikler ve cezaevi görevlileri için kesiklere dayanıklı giysilerde de etkili bir şekilde kullanılıyor. Kapsamlı araştırma ve işbirliğinin ardından şirket, cam ve metal endüstrisi için kesilmeye karşı dayanıklı giysi yelpazesini piyasaya sundu: CutPRO®.

CEO Robert Kaiser, “Baştan beri hırsızlığa karşı korumalı plaj çantaları, seyahat çantaları, depolama koruması ve hatta hayvanların korunması için Cut-Tex® PRO’yu kullanmak isteyen kişiler tarafından başvurular aldık. Kesin testler olmadan tüm uygulamalarda etkinliği garanti edemesek de, Cut-Tex® PRO’yu ürünleri için bir çözüm olarak kullanmak isteyen birçok yenilikçi düşünürle çalışmaktan mutluluk duyduk.” dedi.

Kumaşın temel faydaları çok yönlülüğü ve geniş kapsamlı performansa sahip olmasıdır. Cut-Tex® PRO sadece EN388: 2016 E Seviye kesim  direnci (ANSI Seviye 5) sunmuyor, alternatiflerin aksine, koruyucu özellikleri kumaşa nüfuz eden keskin nesnelerin riskini azaltarak en yüksek yırtılma ve delinme direnci seviyeleri ile geliştiriliyor. Aynı zamanda yıkanabilir, hafif ve cilde karşı nazik yapısıyla, yeni veya mevcut ürünler geliştirmek için sınırsız olanaklar sunuyor.

PH 6.6’da, Cut-Tex®PRO, suya benzer bir pH değerine sahiptir (genellikle 6,5 ila 8,5 arasında). Bu onun cilt tahrişlerine karşı son derece düşük riskli bir kumaş olmasını sağlıyor. Ulusal güvenlikçiler, üretimde çalışan işçiler ve sağlık uzmanları için üretilen kıyafetlerde kullanıldığında, kesik, yırtılma ve hatta insan ısırıklarına karşı olağanüstü koruma sağlarken, cildin doğal dengesini koruyor.

Robert Kaiser, “Kesilmeye dayanıklı kumaşın geleceği konusundaki heyecanımızı paylaşan herkesle ortak olmaya istekliyiz ve yeni ve yenilikçi uygulamaların önümüzdeki yıllarda Cut-Tex® PRO’nun performansını ve yeteneklerini geliştirmemize yardımcı olacağını umuyoruz” diye konuştu.