Devan’ın İlk Kanabinoitli Tekstili R-Vital® Mia Şimdi Pazarda

Geçtiğimiz günlerde Acabada ProActiveWear’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte, ilk kanabinoitli tekstil ürünleri resmi olarak piyasaya sürülüyor. Kanabinoitli tekstillerdeki kumaş işleme yöntemi, dünya tekstil pazarı için işlevsel yüzeylerde uzmanlaşan Belçika şirketi olan Devan Chemicals tarafından geliştirildi.

Devan, Frankfurt’ta düzenlenen Heimtextil 2019 fuarında, R-Vital® mikrokapsüllü aktif bileşen serisinin parçası olan kanabinoitli kumaş işleme yöntemini sergiledi. Aloe Vera, Q10, E Vitamini gibi aktif maddeleri içeren bu seriye son olarak kanabinoit de eklendi. Aradan geçen 8 ayın ardından şimdi ilk MİA kanabinoitli ürünler de pazardaki yerini alıyor.

Yüksek Kaliteli Organik Kanabinoit

2019 yılında geliştirilen Acabada ProActiveWear, proaktif kadınlar için yenilikçi, lüks kıyafetler geliştirmeye odaklanan, dünyanın ilk ve tek kanabinoitli spor giyim markasıdır. New York’ta temelleri atılan ve Portekiz’de üretimine başlanan Acabada, kadınların en güzel şekilde görünmeleri, hissetmeleri ve performans göstermeleri için lüks kumaşları en yüksek kalitede organik kanabinoitlerle destekliyor. Acabada, Devan ve Portekizli üretim ortağı arasındaki yakın ve yoğun işbirliği sayesinde, ilk temastan sonra mallar depoda beş aydan kısa bir süre kalabildi.

Hazır giyim sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Acabada CEO’su ve Kurucu Ortağı Seth Baum, kanabinoitlerin ağrı ve iltihap üzerindeki olumlu etkilerini ve en başarılı sporcuların bu maddede bulunan aktif içeriği antrenman ve istirahatlerinin rutini haline geldiğini söylüyor. Baum, aralarında Kurucu Ortak ve CCO Katrina Petrillo’nun da yer aldığı deneyimli moda tasarımcılarından oluşan bir ekip kurarak birlikte, piyasaya yenilik getirecek şekilde tasarlanan, modaya uygun fakat yenilikçi bir ürün geliştirdiler. Baum, ürünle ilgili şunları söyuledi: “Tentür ve yenilebilir ürünler gibi tipik kanabinoit ürünlerinin popülerliği katlanarak artarken, sağlık ve fitness konusuna farklı bir gözle bakan bir ürün tasarlamaya başladık. Kanabinoiti fiziksel olarak giysilerimize katan ürünümüz, modanın, zindeliğin ve sağlığın kesiştiği noktada kendine bir yer buldu.” Acabada ProActiveWear sayesinde, daha ilk squat, lunge veya crunch hareketinden önce giyinir giyinmez hamlıkla mücadeleye ve iyileşmeye başlamış oluyorsunuz.

Acabada ProActiveWear serisindeki her giysi, 25 gramlık sıfır-THC, laboratuar onaylı, %99,9 saf kanabinoit içermekte olup, bıraktığı etki 40 kez yüksek yoğunluklu giyme ve yıkama döngüsüne dayanıklıdır. Müşteriler 40 giyme ve yıkamanın sonlarına geldiklerinde, kanabinoitli giysilerini Acabada’nın sentetik kumaşları ihtiyaca göre ticari malzemelere dönüştürüldüğü geri dönüşüm programı ile sürdürülebilir şekilde geri dönüştürebilirler.

Mikro-kapsülleme

Kanabinoit molekülleri, mikro-kapsülleme adı verilen bilimsel bir işlemle sıfır-THC, kenevir türevli kanabinoit içeren mikroskobik damlacıklardan oluşan koruyucu kaplama ile sararak lüks ve yüksek performanslı kumaşlara yerleştirilir. Devan’ın patentli tekstil terbiye işlemi kullanılarak, mikro-kapsüller kumaştaki elyafa bağlanır. Kas gruplarına uyum sağlamak için giysilere stratejik olarak yerleştirilen mikro-kapsüller zamanla açılarak, her katmanda cildinizde sürtünme gerçekleşir. Kapsüller tek tek açıldığında kanabinoit salınır ve trans-dermal olarak emilir. Burada fiziksel aktivitelerin yol açtığı ağrı ve iltihapları düzenlemek ve azaltmak amacıyla vücudunuzda endo-kanabinoit sistemi ile etkileşime girer. Devan aynı zamanda marka ve perakendecilerin bu popüler konuya ilişkin sorularını yanıtlamak için kapsamlı araştırma ve test belgeleri hazırlamıştır.