DiloGroup, Spunbondlar İçin Yüksek Hızlı İğneleme Tezgâhları ile ITM ve HIGHTEX 2022 Fuarı’nda

Kesikli elyaf nonwoven üretim hatları alanında lider bir firmalardan biri olan DiloGroup, komple hatlar ve spunbondlar için yüksek hızlı iğneleme tezgâhları alanındaki yeniliklerini sergileyecek.

Uluslararası tekstil üreticileri, 14- 18 Haziran 2022 tarihleri arasında ITM + HIGHTEX Fuarı vesilesiyle İstanbul’da yeniden buluşacak. Özellikle Salon 9’da (HIGHTEX) katılımcılar, nonwoven hammaddelerinden, üretim makinelerinden ve aksesuarlarından nihai ürüne kadar tüm endüstri değer zincirine ait yeniliklerini sunacak. İlgili endüstriler arasında; hijyen, filtrasyon, kumaş ve giyim, medikal, otomotiv, ıslak mendil, ev mobilyası ve döşeme yer alıyor. DiloGroup, tek bir tedarikçiden kişiye/firmaya özel üretim sistemleri sunuyor. Firma 905A numaralı standında portföyünü tanıtacak ve elyaf açmadan bitmiş keçeye kadar en son ekipman gelişmeleri hakkında bilgi verecek.

Hyperpunch HaV, daha düzgün dikiş dağılımı sağlıyor

Kesikli elyaf nonwoven üretim hatları alanında lider bir grup olarak DiloGroup, komple hatlar ve spunbondlar için yüksek hızlı iğneli dokuma tezgâhları hakkında bilgi verecek. Yeni, basitleştirilmiş eliptik iğne kiriş tahriki, Hyperpunch teknolojisini standart uygulama için de çekici hale getiriyor. Hyperpunch HaV, özellikle yeni iğne deseni 6000X ile birlikte ön iğneleme sürecinde daha düzgün bir dikiş dağılımı sağlıyor. Tam bir iğneleme hattında bu keçe homojenleştirme işlemi daha da geliştirilebiliyor. Yeni iğne kalıbı 8000X, iğne kalıbı geliştirme sürecinde önemli bir kilometre taşı ve çok çeşitli ilerlemeler/darbeler üzerinde düşük işaretli son ürün yüzeyleri elde edilebiliyor.

Firmanın satış programının bir diğer güçlü ayağını, diğer nonwoven teknolojileri için elyaf hazırlama ve yüksek hızlı ağ şekillendirme ekipmanları oluşturuyor. Son yıllarda, daha yüksek üretim oranlarına ve bazı durumlarda Asya’da hidro-birleştirme ürünlerin geliştirilmiş MD/CD mukavemet oranlarına yönelik bir kayma oldu. Ek olarak, yüksek hızlı katmanlama ünitesi “Hyperlayer”ı daha da geliştirmemiz, satır içi tarakların ve çapraz katlayıcılı çapraz çizgili tarakların bir kombinasyonu aracılığıyla daha iyi CD gücü için önemli ilerleme kaydedildi. Özellikle, 3.5 m’den 5,1 m’ye kadar çalışma genişliğine sahip taraklama makineleri, çeşitli tedarikçilerin su ile bağlama ünitelerini doğrudan beslemek için bir hatta iki veya üç taraktan oluşan eksiksiz yüksek hızlı taraklama sistemleri DiloSpinnbau firması tarafından tedarik edildi. DiloTemafa ile birlikte sadece hattın elyaf hazırlama bölümünde yüksek verim oranları elde edilmekle kalmadı, aynı zamanda tozdan arındırma filtreleme ve iklimlendirme sistemleri de başarıyla tasarlandı ve entegre edildi.

Yakın zamana kadar Dilo, önemli su ile bağlama pazar segmentine su jeti üniteleri, fırınlar ve hat sonu ekipmanı dâhil komple hatlar tedarik etmiyordu. Bu durum değişti ve Dilo, İtalyan Sicam firması ile ortak oldu. Sicam ile birlikte, su ile bağlama teknolojisinde bilgi birikimini birleştirdi ve bu nedenle genel tedarikçi olarak kesme, sarma ve paketleme ekipmanları dâhil olmak üzere komple hatlar sağlayabiliyor.

3D-Lofter Daha İyi Homejenlik Sağlıyor

Bir başka ilginç makine ise ilk olarak Barselona’da ITMA 2019’da tanıtılan ve üçüncü boyutu da kullanarak daha geniş bir nonwoven uygulamaları yelpazesi sunan 3D-Lofter. Aerodinamik dokuma oluşturma ilkesine göre çalışan bir dizi tekli dokuma oluşturma birimi, bir iğne keçesi üzerinde çeşitli desenlerde tanımlanmış elyaf kütleleri sunuyor. Elyaf tasarrufu veya desenli DI-LOUR veya DI-LOOP keçeler ile sonuçlanan teknik şekillendirilmiş parçaların dayanıklılığa yönelik üretimi, iğneli keçeler için yeni uygulama alanlarını araştıran bu teknoloji için iki örnek olarak verilebiliyor. 3D-Lofter teknolojisi, dokuma paspaslarındaki kötü noktaları doldurmak için “IsoFeed” olarak “ters” olarak da kullanılabiliyor ve böylece spunlace veya airlay ürünlerinde daha iyi bir homojenlik sağlıyor.

DiloLine 4.0 konsepti, yalnızca kullanıcıyı desteklemekle kalmayıp aynı zamanda üretim ve operasyon kontrolünde maksimum veri şeffaflığı ile kalite kontrol ve bakımı kolaylaştıran Endüstri 4.0 modülleri sunuyor. Üretim hattının tam otomatik başlatılması için “Smart Start” veya enerji tasarrufu için “DI-LOWATT” Dilo çözümleri, App veya Data Cloud “MindSphere” üzerinden seçilebilen Siemens çözümleri ile birlikte sunuluyor.

Dünya çapında nonwoven kumaş endüstrisine teslim edilen 400’den fazla kurulumla DiloGroup, herhangi bir ürün özelliği için mükemmel üretim hattını tasarlamada gerekli bilgi birikimine ve eksiksiz ekipman portföyüne sahip. Dilo üretim hatlarının verimliliği, uzun vadeli araştırma çalışmaları ve deneyimlerin sonucudur.