Elastan İşlemede Speed Plus Çeşitliliği

Karl Mayer’in yeni HKS 2-SE Plus’ı, ek sarma seçenekleri yelpazesiyle yeni uygulama olanakları sunuyor.

 

Sade, hafif, esnek bir yapıya sahip düz kumaşlar, iç giyim ve spor giyim sektörünün vazgeçilmezi haline geldi. Karl Mayer’in iki taraklı, yüksek performanslı trikot makineleri, kalite ve üretkenlik açısından uzun süredir standartları belirliyor. Kurulumu yapılan makinelerin portföyü şimdiye kadar; kapalı ilmek ve çift trikot sarma kullanan elastik ürünlerin üretimi için özel olarak tasarlanmış yüksek hızlı bir model olan HKS 2-SE’yi ve daha düşük üretim hızları ile iplikler ve sarma seçenekleri, daha fazla esneklik sunan HKS 2-S’yi içeriyordu. İmalat repertuarı ayrıca iki iğneli bindirme özelliklerini içerdiği gibi nakış zeminler ve tül gibi elastik olmayan kumaşlarda da mümkündür.

Karl Mayer, elastan işleme makineleri yelpazesine hem ürün çeşitliliğini hem de hızı birleştirerek başka bir makine daha ekledi; HKS 2-SE Plus. Bu makine, HKS 2-SE’nin sağlamış olduğu temel konsepti baz alıyor ve modifiye edilmiş bir örgü hareketi sayesinde hem elastik bindirme, elastan işleyen GB 2 zemin kılavuz tarağı tarafından gerçekleştiriliyor. Bu, daha yüksek genliğe sahip mayo, spor giyim kumaşlar ve HKS 2-SE Plus serisinin bir parçası olan şekillendirici korseler ve ince iç çamaşırları elde edilmesini sağlıyor.

Hız açısından, HKS 2-SE ile neredeyse aynı performans aralığında olan yeni geliştirilen ünite  HKS 2-S’den daha yüksek üretim hızlarına ulaşıyor.

Tıpkı HKS 2-SE’de olduğu gibi, Plus varyantı da E 32, E 36 ve E 40 inceliklerinde sunuluyor. Mevcut ilmek yoğunluğu da aynıdır. Çalışma genişliği 130″ dir, ve 4″ daha uzatılabiliyor. En önemli konu ise, yeni HKS 2-SE Plus, Karl Mayer’in elastik ürünler üreten müşterilerini kendi pazarlarında bir adım öne çıkaran yüksek performanslı çok yönlü bir ürün olmasıdır.