Freudenberg’den Lityum İyon Pil Paketleri için Sıvı Emiciler

Freudenberg Performance Materials (Freudenberg) firmasından uzmanlar, bu yıl Stuttgart’ta düzenlenecek olan Battery Show Fuarı’nda pil sistemlerini daha güvenli hale getiren yenilikçi bir çözüm olan pil paketi sıvı emicilerini tanıtacaklar.

Emici pedler, paketlerin içindeki istenmeyen sıvıları hızlı ve güvenilir bir şekilde absorbe ediyor ve saklıyor. Ayarlanabilir emme kapasitesi ve geometrileri ile pil paketi sıvı emicileri, uzun ömürlü pil paketleri sağlıyor. Ziyaretçiler Freudenberg’i 28-30 Haziran tarihleri arasında salon 10’da bulunan C 36 numaralı stantta ziyaret edebilirler.

Pil paketleri, mobil ve sabit lityum iyon enerji depolama sistemlerinin temel öğeleridir. Otomotiv ve endüstriyel uygulamalarda kullanılırlar. Bu bileşenlerin performansı ve ömrü, enerji depolama sisteminin verimliliğinden büyük ölçüde sorumludur. Yoğuşma suyu veya sızan soğutma sıvısı gibi paketlerin içinde oluşabilecek nem, paketlerin hem işlevini hem de kullanım ömrünü önemli ölçüde azaltabiliyor. Batarya paketi sıvı emicileri bu açıdan bir güvenlik sistemi görevi görüyor.  Özel yapağı, yoğuşma veya soğutma sıvısını hızla absorbe ediyor ve etkili bir şekilde depoluyor.

Li-ion pil paketlerinde kullanılacak olan Freudenberg sıvı emiciler

Freudenberg’ten Teknik Tekstil Çözümleri

Bu arada; Freudenberg Performance Materials, Low & Bonar ve Filc, 2020’de Miami’de düzenlenen son IDEA nonwoven fuarından bu yana ilk kez en son teknik tekstil çözümlerinin ayrıntılarını paylaştılar.

Evolon RE ile Freudenberg, yüksek performanslı mikrofilament tekstillerinin daha da sürdürülebilir bir versiyonunu sundu. Evolon RE, şirketin tüketici sonrası PET şişeleri kendi bünyesinde geri dönüştürerek ürettiği ortalama %70 geri dönüştürülmüş polyesterden üretildi. Şu anda 80-300 gsm arasında değişen ağırlıklarda olan Evolon RE, yüksek teknolojili silme ve teknik paketleme dâhil olmak üzere çeşitli uygulamalar için mevcut.

Colback Plus, kabin havası, oda havası ve HVAC filtrelerinin üretiminde taşıyıcı olarak kullanım için yerleşik bir filtreleme kapasitesi katmanına sahip katlanabilir bir ortamdır. Colback destek ortamının iyi bilinen performans özellikleri; düşük basınç farkı ve yüksek kıvrım sertliği sağlar. Bu özellikler, benzersiz bir ince elyaf teknolojisi ile birleşerek üretim için yeni yetenekler ve müşteriler için katma değer yaratır.

Yoğuşma önleyici bir membran olan Dripstop’lu yeni bir panel, metal çatılarda yoğuşmayı kontrol etmenin daha basit ve daha ekonomik yolunu sunuyor.

Sıcaklık ve nem koşulları çiğlenme noktasına ulaştığında, nem yalıtılmamış metal bir çatının alt tarafında yoğunlaşır. Çok fazla yoğuşma varsa, su damlaları oluşur. Yoğuşma ile başa çıkmanın geleneksel yöntemi, paneldeki sıcaklığın hiçbir zaman çiy noktasına ulaşmaması için çatıyı yalıtmaya çalışmaktır. Çatı paneli, bu nemi membranın özel olarak tasarlanmış ceplerinde hapsetmek için bir ortam sağlar. Damlama önleyici, koşullar çiğlenme noktasının altına düşene kadar bu nemi tutar ve normal nem şeklinde tekrar havaya salınır.