Jack Wolfskin’den Yüzde 100 Geri Dönüştürülmüş Blizzard Ceket

Alman tasarımı dış giyim ve teçhizat uzmanı Jack Wolfskin, 2021 Sonbahar/Kış sezonu için ilk tamamen geri dönüştürülmüş, üç katmanlı erkek Blizzard ceketini piyasaya sürecek. %100 geri dönüştürülmüş içerik kullanan bir dizi vintage esintili cekette Polartec kumaşları kullanılacak.

Jack Wolfskin, 33 yıldır polar ve Polartec kumaşlarının mucidi Malden Mills ve Polartec ile çalışıyor. 1988’de Jack Wolfskin, 1981’deki icadından sadece birkaç yıl sonra Malden Mills’in yapağı kumaşlarını kullanmaya başladı. Bu kumaşlar 1991’de Polartec kumaşları oldu.

1999’da Jack Wolfskin, geri dönüştürülmüş içerik kullanan ilk serilerden biri olan Polartec Geri Dönüşüm Koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Blizzard ceketinde bulunan Polartec Windbloc,  %100 Polartec geri dönüştürülmüş dış ve içlik kumaşından oluşuyor. Arada, tamamen yeniden kullanılmış/geri dönüştürülmüş içerikten yapılmış su geçirmez, nefes alabilen Jack Wolfskin Texapore Ecosphere membran bulunuyor.

Bu kombinasyon, kullanıcıya üstün rüzgar koruması, sıcaklık, su geçirmezlik ve nefes alabilirlik sunuyor. Adından da anlaşılacağı gibi, Blizzard kötü hava koşulları için mükemmeldir. Ceket, Jack Wolfskin’in en yeni ve sürdürülebilir teknolojilere sahip ikonik, mirastan ilham alan stillerden oluşan yeni Hike DNA Koleksiyonunda yer alacak.

Polartec bugüne kadar 1,8 milyardan fazla plastik şişeyi geri dönüştürerek onları Jack Wolfskin tarafından kullanılanlar gibi yüksek kaliteli, uzun ömürlü, teknik kumaşlar haline getirdi.