Teknik Tekstillerin Global Başarısı, HIGHTEX 2021 Fuarı’na Yansıyacak

Nonwoven ve teknik tekstiller sektörü, yaşanılan pandemi sürecinde tüm dünyanın odak noktası haline geldi. Çoğu ülke, yatırımları, üretimleri ve yenilikleriyle bu sektörlere yönelik çalışmalar gerçekleştirdi.

Pandemi sürecinde ihtiyaçlar doğrultusunda önemi daha da artan nonwoven ve teknik tekstiller sektörüne yönelik çalışmalara her gün bir yenisi daha eklendi. Türkiye’de bu alanlardaki birikimini ve gücünü göstererek teknik tekstillerin merkezi haline geldi.

Dünya genelinde 107 milyar dolarlık ihracat pazarı bulunan ve her ay kendi ihracat rekorunu kırmaya devam eden Türk teknik tekstiller sektöründe Ar-Ge ve inovasyon yatırımları da hız kesmeden sürüyor. Geçtiğimiz Kasım ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 77 oranında artan teknik tekstil ihracatı, Ocak – Kasım döneminde ise yüzde 55 oranında artarak 2,5 milyar dolara ulaştı. Böylelikle teknik ve akıllı tekstiller ile üretim teknolojileri, salgın sürecinde duyulan ihtiyaçların doğrultusunda, hem çok daha fazla ilgi çekti hem de daha fazla önem kazandı.

HIGHTEX 2021, Yeni Bir Rekora İmza Atacak

22-26 Haziran 2021 tarihinde, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan HIGHTEX 2021 Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı, pandemi döneminde önemi daha da artan ve tüm dünyanın odak noktası haline gelen nonwoven, teknik ve akıllı tekstillere yönelik son teknolojilerin sergilendiği fuar olacak. Özellikle pandemiye yönelik üretilen ürünler ve teknolojiler, fuarda daha çok ilgi toplayacak. Katılımcılarını ve ziyaretçilerini tek bir çatı altında toplayacak HIGHTEX 2021 Fuarı, yeni iş birliklerine de sahne olacak. Aynı zamanda gelişen teknolojilerin ve ürünlerin sergilendiği fuar, yeni iş fikirlerinin oluşması açısından da büyük avantaj sağlayacak.

Türkiye’de, konusunda ilk ve tek fuar olan HIGHTEX 2021 Fuarı’nın, bu gelişmeler doğrultusunda katılımcı ve ziyaretçi sayısı açısından yeni bir rekora imza atması bekleniyor. Her zamankinden daha fazla ilgi görmeye ve kişi ağırlamaya hazırlanan HIGHTEX 2021 Fuarı hakkında daha fazla bilgi almak için www.hightexfairs.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.