Valmet, Nonwovens Kumaş Üretimi İçin Yeni bir THRU-AIR® Birleştiriciyi Piyasaya Sürdü

Valmet, 28-31 Mart 2022’de Miami’de düzenlenen IDEA 2022 nonwoven fuarında yeni bir THRU-AIR® Birleştiriciyi piyasaya sürdü. Bu yeni geliştirilen ünite ile Valmet, rekabetçi bir maliyetle birinci sınıf ürünler oluşturma fırsatı sunuyor. Bu, nonwoven kumaş üreticisi için değer ve artan pazar hacmi anlamına geliyor.

Valmet, 1968’den beri yüksek performanslı bağlayıcılar tedarik ediyor. Hava akışı ve sıcaklık dağıtım sistemi tasarımları sayesinde, Valmet’in hava geçiş sistemleri, en yüksek termal verimliliğin yanı sıra sıcaklık ve hava hızının en iyi kontrolünü sağlıyor.

Valmet Ürün Yönetimi Müdürü Lynn Violette geliştirilen yeni ürün ile ilgili şunları söylüyor: ‘‘Honeycomb® rulo kullanan geleneksel Birleştiriciler sektördeki en yüksek performansa sahip durumda, ancak tüm müşteriler Honeycomb® Birleştiricinin sunduğu operasyonel performans ve mekanik kapasiteye ihtiyaç duymuyor. Bu nedenle, daha düşük maliyetle ve hâlâ geleneksel birleştiricinin performans seviyelerine yaklaşabilecek daha kompakt bir tasarıma sahip bir ürün geliştirme ihtiyacını gördük.’’

Valmet Nonwoven ekipmanları Satış Müdürü Eric Johnson ise şu ifadeleri kullandı: ‘‘Yeni THRU-AIR® Birleştirici, sermaye maliyetleri, işletme maliyetleri, kurulum, bakım, çalıştırılabilirlik ve güvenilirlik dâhil olmak üzere daha düşük bir toplam maliyet yüküyle yüksek performans standartlarına ulaşılabilmesi için optimize edildi.’’

Makine hızı, sıcaklık ve sacdan geçen hava hızı kolayca düzenlenerek yapıştırma işlemi optimize ediliyor. Düzgün yapıştırma performansı, çalışma süresini iyileştiriyor, israfı azaltıyor ve dönüştürme gibi sonraki süreçlerin güvenilirliğini artırıyor.

Yüksek performanslı birleştiriciler genellikle büyük tesisler gerektirirken, Valmet’in yeni THRU-AIR® Birleştiricisi kompakt boyutta ve verimli alan kullanımı sağlıyor. Dışarı açılan tasarım, güvenliği en üst düzeye çıkarırken kolay bakım yapıyor.

Sürdürülebilirlik, Valmet’in iş stratejisi ve operasyonlarının merkezinde yer alıyor. THRU-AIR® Birleştirici, karbon nötr çalışmayı desteklemek için alternatif ısı kaynaklarını kabul ediliyor.