WaterWipes’tan Yeni Biyo-bozunur Mendiller

WaterWipes, %100 biyolojik olarak parçalanabilen ve plastik içermeyen yeni ürün serisini piyasaya sundu. Bu ürün, WaterWipes’ı tüm ıslak mendillerini %100 biyolojik olarak parçalanabilir, bitki bazlı, plastik içermeyen ve kopmpostlanabilir olacak şekilde değiştiren ilk büyük ABD bebek markası haline getirdi.

Dünya çapında da uygulanan bu değişiklik, WaterWipes’ın yılda 228 milyon plastik şişe ve 3.28 olimpik yüzme havuzu eşdeğeri su tasarrufu sağlayacağı anlamına geliyor. Daha da önemlisi, firma çöp sahalarımızı dolduran atık miktarını azaltmaya yardımcı olmak için hareketin bir parçası olacak. Islak mendiller ayrıca rüzgardan elde edilen %100 yenilenebilir enerji kullanılarak üretiliyor.

WaterWipes Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı Lindsay Martin, “Dünya çevreye daha duyarlı hale geldikçe, WaterWipes da buna ayak uydurmaya devam edecek.” dedi. Martin şöyle devam etti: “ABD’de biyolojik olarak parçalanabilen ve plastik içermeyen ıslak mendillerin piyasaya sürülmesiyle, mendillerimizin kalitesinden ödün vermeden gezegen için daha iyi bir ürün sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu lansman, WaterWipes’ın sürdürülebilirlik taahhüdünde ileriye doğru atılan bir başka adımı işaret ediyor.”

WaterWipes ıslak mendilleri sadece iki bileşen, %99,9 saf su ve bir damla meyve özü ile yapılmaya devam edecek. Tüm WaterWipes formülasyonları gibi, yeni biyolojik olarak parçalanabilen ve plastik içermeyen mendiller, en yüksek ürün standardını sağlamak için ürün kalitesi, güvenlik, biyolojik olarak parçalanabilirlik ve kompostlanabilirlik testlerini içeren sıkı testlerden geçti.

Islak mendiller, viskoz ile yapılan USDA Sertifikalı Biyobazlıdır, %100 kompostlanabilir ve biyolojik olarak parçalanması sadece dört hafta sürer.