Yingyang Nonwoven Machinery: COVID-19 İle Mücadele Etmek İçin Eksiksiz ve Güvenilir Nonwoven Teknik Çözüm Tedarikçisi

Makine üretimi ve teknoloji uzmanı YINGYANG firması, gündemdeki COVID-19 pandemisi için PPE, ıslak mendil vb. gibi eksikliklerinin giderilmesinde, hem yurt içi hem de dünya pazarında yüksek oranda talep edilir hale gelen nonwoven imalat hatlarını inşa etmek için tüm önceliğini bu konu olarak belirledi.

HIGHTEX 2020 Fuarının katılımcıları arasında yer alan YingYang firmasının Satış Müdürü Isabella ile bir röportaj gerçekleştirdik. Isabella, geliştirdikleri son ürünleri ve 2020 planlarını anlattı.

Nonwoven endüstrisinin önde gelen şirketlerinden biri olarak geniş bir ürün yelpazesine sahipsiniz. Bize ürün portföyünüzden ve kullanım alanlarınızdan bahseder misiniz? En çok talep edilen ürünleriniz hangileri?

YINGYANG kapsamlı bir ürün portföyü sunuyor. Ürünlerimiz, burada isimlerini saydıklarımızla sınırlı olmamak üzere, hemen hemen her türlü iğnelenmiş teknik tekstil üretmek için tüm teknik çözümleri kapsıyor. Bunlar arasında; otomotiv iç mekân nonwoven kumaşları, nonwoven halı, jeotekstiller, mikro elyaf sentetik deri altlığı; çeşitli termal ve kimyasal bağlı ürünler, spunbonded, spun-laced ürünler, hava yollu nonwoven kumaşlar, havalı serme ürünler var.

YINGYANG firmasına ait ürün gamı, yüz maskeleri ve koruyucu sağlık giysileri için kullanılan malzemelerden dezenfekte edici ürünlere kadar geniş bir alanı kapsıyor. Firma bu ürünlerin çoğu için COVID-19 ile mücadele sırasında talep artışı olduğunu gördü. Bu kritik malzemeler arasında koruyucu yüz maskeleri ve solunum cihazları için kullanılan nonwoven kumaşlar da bulunuyor. Bu kumaşların üretilmesi için YINGYANG firması Melt blown, Spun-bonded, Through-air, Spun-laced & needle punching teknolojisi gibi eksiksiz üretim hattı setleri sağlıyor. Makine bileşenleri tedarikinde sıkıntısıyla karşı karşıya kalınsa da, YINGYANG firması makineleri zamanında teslim edebilmek için elinden geleni yapıyor. Bu küresel salgın sırasında, Kişisel Koruyucu Donanım üretiminin acil olarak karşılanabilmesi için nonwoven kumaş arzını arttırmaya yardımcı olabilmek adına YINGYANG firması tarafından tedarik edilen nonwoven kumaş makinelerinde birçok yüksek performanslı nonwoven kumaş haftada yedi gün, günde 24 saat üretiliyor.

YINGYANG firması olarak, çok sayıda spun melt hattı ürettiniz. Sizden bu hatların özelliklerini ve kullanım alanlarını dinleyebilir miyiz?

Bu spun melt teknolojileri, en kaliteli denye ürününü elde edebilmek adına en gelişmiş ve yenilikçi teknolojiyi kullanmak, enerji tüketimini optimize etmek, hatlar arası iletimde daha az insan gücü kullanılması ve minimum bakım işlemlerini gerektiren çok düşük maliyetli bir hatla çalışılabilmesi için YINGYANG firması tarafından lanse edildi. Ve nihai ürünler Maske (N 95, KN95, KF94, FFP2 ve FFP3), Tıbbi Koruyucu Boydan Tulumlar, Dezenfeksiyon mendilleri vb. gibi kişisel koruyucu malzemelerin üretiminde kullanılıyor.

Çocuk bezi üretiminde geliştirdiğiniz en son yenilikler ve teknolojiler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hava yollu, spunbonded ve spunlaced nonwoven kumaşlar gibi ürünler çocuk bezlerinde yaygın olarak kullanılıyor. YINGYANG tüm bu teknolojileri son teknoloji makine tasarımı ve eksiksiz teknik çözümler ile karşılıyor. Ayrıca performans ve fiyat oranı açısından müşterilerine en iyi kalitede nonwoven ürünler sunuyor.

Üretiminizdeki en önemli kriterler ve ürünlerinizi diğer markalardan ayıran en önemli özellikler nelerdir?

YINGYANG’ın kuruluşundan bu yana üretimimizde kalite ve verimlilik kriterleri uygulandı. Son yıllarda aynı zamanda şirketin sürdürülebilir gelişimi için çevre dostu üretime, İnternet ve Endüstri 4.0’a da odaklanıyoruz.

YINGYANG güçlü Ar-Ge ekibi ile her zaman en kapsamlı ürün portföyü ve en iyi performans & fiyat oranı ile müşteriye özel çözümler sunuyor. Her proje ve her müşteriye; iş toplantısı ve iş teklifi gibi daha projenin başlangıcından, üretim, teslimat, kurulum ve satış sonrası hizmete kadar tüm aşamalarda, bireysel izleme ve kolay takip, zamanında yanıt için tamamen eksiksiz dosya sistemi ile benzersiz bir ilgi gösteriliyor. Bu da, YINGYANG’ın dünya çapında nonwoven makinelerinin önde gelen tedarikçisi olarak mükemmel bir üne sahip olmaya devam etmesine neden oldu.

Şirketinizin sürdürülebilirlik ve çevre dostu ürünlere yaklaşımı nedir? Bu konuda ne tür faaliyetleriniz var?

Doğal kaynaklar bu dünyada sınırlı. Doğrusu, makinelerimizin nonwoven malzemeyi üretmesi için kullanılan hammaddenin % 70’inden fazlası PET şişeler, tekstil atıkları ve nonwoven atıklar vb.’dir. Firmamızın ürünlerine gelince; doğal derinin yerine geçen mikro elyaf sentetik deri, köpük yerine geçen termal bağlı dolgu ürünleri, plastik malzemeler yerine geçen PP spunbonded nonwoven kumaşlar, Geleneksel akustik ürünlerin yerine geçen akustik elyaf levha gibi, bunların hepsi sürdürülebilirlik ve çevrenin korunmasına büyük katkı sağlıyor.

Öte yandan, makine tasarımımız, sürdürülebilirlik için daha çevre dostu ve daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Dünya genelindeki mümessillikleriniz ve ağırlıklı olarak ihracat yaptığınız ülkeler hakkında bilgi verir misiniz?

30 yıldır faaliyetlerine devam eden YINGYANG, batı ülkeleri de dâhil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki 74 ülkede, ayrıca Orta Doğu, Güney ve Güneydoğu Asya, Rusya ve Orta Asya gibi geleneksel pazarlarda binlerce komple yüksek kaliteli nonwoven teknoloji çözümleri seti sundu.

2020’deki hedefleriniz, projeleriniz ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Ar-Ge laboratuvarımıza yoğun yatırım yaptıktan sonra, 2020 yılında yeni ürün geliştirme için bir dizi Laboratuvar üretim hattı, yeni kaplama sistemi, üretimimiz için yeni lazer kesme sistemi ile Ar-Ge laboratuvarımıza sürekli yatırım yapacağız. Ayrıca personelimiz için her biri 300’den fazla odaya sahip yeni üretim salonları ve yeni apartmanlar yapacağız. Müşterilerimize sürekli olarak en iyi ekibimizle en son ürünlerimizi sunmak için uğraşacağız.

Son olarak, HIGHTEX 2020’de hangi makineleri sergileyeceksiniz? Özelliklerini bizimle paylaşmayı düşünür müsünüz?

YINGYANG, HIGHTEX 2020’de makine sunumu yapmayacak olsa da, müşterilerimizi ağırlayacağımız showroomumuz var. Fuarda ziyaretçilere 2000rpm iğne tezgâhları, son HIGHTEX fuarından bu yana geliştirdiğimiz diğer yeni ürünler ve firmamızın en son gelişimi hakkında bilgi vereceğiz.

Röportaj: Dilek HAYIRLI