Zimmer Austria, Tekstil Baskı ve Zemin Kaplamalarında Son Teknolojileri ile ITM 2022’de

Zimmer Austria, 14-18 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan ITM 2022 ve HIGHTEX 2022 fuarlarında yer alacak. Firma ekibi tekstil baskıları ve zemin kaplamaları bölümünde en son teknolojileri hakkında bilgi verecek.

Zimmer Austria, Tekstil Baskıları, Zemin Kaplamaları, Dar Kumaşlar, Teknik Tekstiller ve Özel Çözümleri kapsayan beş iş alanında çok çeşitli dijital baskı çözümleri sunuyor.

Zimmer Austria, IR-yansıma kontrolü dâhil dijital askeri kamuflaj baskıları için bir çözümü de içerecek şekilde en son gelişmelerini fuarda sergileyecek. Gerçekten yenilikçi olan bu çözüm, dünya çapındaki askeri ve paramiliter güçlerin gereksinimlerini mükemmel şekilde karşılıyor. Dijital kamuflaj baskısı, geleneksel serigrafi baskıdan dijital olarak çoğaltılan mevcut desenlere bağlı olmadan çok daha fazlasını sunabilme potansiyeline sahip.

Bir diğer yeni gelişme, otobüs, metro, tren, uçak veya yolcu gemileri gibi toplu taşıma araçlarının döşenmelerinde kullanılan yün ve poliamid moket kumaşların üretimi için bir Colaris dijital mürekkep püskürtmeli baskı hattı. Colaris Transport Fabric mürekkep püskürtmeli yazıcı, taşıma araçlarının ihtiyaçlarının haslık gereksinimlerini karşılayan, ve aynı zamanda beyaz renkten tutun kullanıma hazır moket alt tabakaya kadar tümü hatlı bir baskı ve apreleme çözümü sunuyor.

Firma, yoğun dokumaya ve 3.500 g/m²’ye kadar kumaş ağırlıklarına sahip dokuma halıların baskısı için teknolojik ihtiyaçları da ön plana çıkaracak.