Emici Hijyen ve Kişisel Bakım Pazarlarından 600’ü Aşkın Katılımcı, Hygienis Konferansında Buluştu

26-29 Ekim 2016 tarihleri arasında, Vinory Renaissance Resort’ta gerçekleşen Hygienix konferansı, emici hijyen ve kişisel bakım sektöründe devrim yaratan kuruluşlarından, dünyanın en saygın fikir liderlerine ev sahipliği yaptı. Bu liderler, Trend ve Piyasa İstatistikleri, Yeniden Canlandırılan İnkontinans, İnce, Fit Forma Ulaşma ve Malzeme ve Teknoloji Gelişmeleri üzerine konuştular.

Emici Hijyen ve Kişisel Bakım Pazarları için iki konferansın tek bir etkinlikte bir araya getirilmesi, bu alanlarda işletmelerini geliştirmek amacıyla 600’ü aşkın sektör profesyonelini St.Petersburg, Fla’ya çeken Hygienx’in başarılı açılışıyla INDA için kazançlı bir strateji olduğunu kanıtladı.

INDA Başkanı Dave Rousse şunları dile getirdi: “Hygienix, bu yeni ve kombine etkinlikte beklentilerimizin üzerine çıktı. Global hijyen ve kişisel bakım pazarlarından gelen olumlu tepkiler, anlayış kazanıp bunu vizyon ile birleştirme stratejimizi haklı çıkardı. Etkinlik, katılımcılara, kendilerinin işletmelerini geliştirmelerine yardımcı olacak değerli piyasa haberleri, ürün görüşü ve yüz yüze görüşmeler sağladı.”

Sienabena, LLC’ye Bebek bezi sızıntılarını kontrol altına almak üzere mevcut bezlere yapıştırılan süper-emici malzemelerden yapılan bebek bezi uzatma bandı BabyBackupsTM ile Visionary Award® ödülünün verilmesi Hygienix’te öne çıkanlar arasındaydı.  Diğer ödül finalistleri ise Procter & Gamble’ın Always® Discreet Bladder Protection ve McAirlad’in X-Top® Pouch for Men ürünleriydi.

Sunumlar, nonwoven kumaş hacminin %25’inden fazlasına denk gelen, nonwoven sektöründeki 12 bölümden en büyüğü olan bu alanın önemini ortaya koydu. Önemli bir bilgi de “Boomer Echo”’nun yarattığı etkiydi. Kendisinden önceki nesil 20’li yaşların başında çocuk sahibi olurken Y jenerasyonu 30’larında çocuk sahibi olmaya başladığı için ABD dört ila beş yıllık rekor sayıda doğumların gerçekleştiği bir döneme giriyor. Ayrıca yaşlanmaya başlayan İkinci Dünya Savaşı ile Soğuk Savaş arasındaki dönemde doğmuş nesil de, inovasyonun ciddi oranda güçlü olduğu inkontinans ürünlerinin daha büyük tüketicisi haline gelmeye başladı. Konferansta bahsi geçen başlıca konulardan bazıları, inkontinansı kaldırmak, koku kontrolü, havsız merkezler, yapışkan uygulama teknikleri ve hijyen piyasasında sürdürülebilirlikti.

INDA, Loews Portofino Bay Hotel, Orlando, Fla’da, 24-26 Ekim 2016’da gerçekleşecek Hygienix’in ikinci edisyonu için planlama çalışmalarının yapılmakta olduğunu söyledi.