Groz-Beckert En Son Dikiş ve Lif Bağlama Ürünlerini Atlanta’da Sundu

Daha önce Spesa Expo adıyla bilinen Texprocess’ta, ziyaretçiler dikili ürünlerin tekstil bitimleri ve teknolojileri hakkında geliştirme, tedarik ve üretimleri ile ilgili her şeyi bulabilirken. Techtextil teknik tekstil ve nonwoven sektörlerindeki ürünler ve uygulamalar üzerine odaklanmıştır.

Dikiş ürün grubunda, özel uygulama iğnesi San® 5.2 – SAN® 5 bir üst geliştirilmiş modeli  ilgi odağı oldu. Uzun yıllar boyunca SAN® 5 iğneleri teknik tekstillerin işlenmesi için kullanılmıştır. San® 5.2 ile teknik tekstillerin dikimi için eşsiz bir geometriyle tasarlanılıp karakterize edilmiştir, ideal iğne geliştirilmiştir. Artan taleplerin karşılanması için San® 5.2 geliştirilip yeni özelliklerle donatılmıştır. Bu özelliklerin başında baskı bölgesindeki çift yiv, güçlendirilmiş bıçak ve daha geniş iğne deliği yer almaktadır. Bütün bu gelişmeler daha iyi dikiş prosesini ve daha sağlam dikiş ilmek formunu sunmaktadır. Daha geniş iğne deliği ile iğne değişimi yapmadan daha kalın ipliklerle de çalışma olanağı sağlar. Bu avantajlar sayesinde San® 5.2 daha üstün dikiş proses verimliliği, dikiş malzemelerinin korunmasına ve düzgün dikiş ilmek adımlarının görünmesine olanak sağlıyor.

Dikiş sektöründe öne çıkan bir hizmet olan Müşteri Portalı entegre yapısı ile online alışverişe olanak sağlıyor Bu online platform dikiş teknolojisi hakkında birçok bilgi sunmakta ve kapsamlı bir bilgi veritabanı içermektedir. Ayrıca, dikiş malzemeleri hakkında birçok detaylı bilgi bulunur ve farklı dikiş oluşum tipleri etkileyici animasyonlar ile görselleştirilmiştir. ABD’de bulunan müşteriler portala entegre alışveriş sistemi ile istenen dikiş ürünlerini sipariş imkanına halihazırda sahiptirler. Ayrıca, sistemden sipariş ve gönderim durumu sorgulanabilir ve fatura ya da sipariş teyitleri izlenebiliyor.

Groz-Beckert tarafından geliştirilen ve patenti alınan başka bir yeni hizmet INH (Ideal Needle Handling) işlemidir. Bu servis kırık ve bozuk dikiş makine iğnelerinin sorunsuz ve zaman tasarrufu sağlayarak aktarımına olanak veriyor.

INH kalite yönetimi  marka sahiplerinin farklı özelliklerdeki taleplerini karşılamak için düzgün bir prosedür oluşturulmasına yardımcı olur. Müşteriyle birlikte, Groz-Beckert uygun işlem sürecini tanımlar ve müşterinin kullanımına gerekli malzemeleri zamanında koyar.

Lif bağlama ürünleri farklı dokusuz yüzey endüstrisinin uygulama alanlarına özel iğne çözümleri sunar. Groz-Beckert tarafından sunulan ürün yelpazesi iğne tipine bağlı olarak iğne ucunun boyutu, iğne ucunun şekli, çalışan kısmın inceliği ve çalışan kısmın kesitidir ve doğru iğne farklı uygulamalar için sunulur. Örneğin, yüksek yüzey kalitesi isteniyorsa Groz Beckert Gebecon® ve EcoStar® lif bağlama iğneleri tavsiye edilmektedir.

RISE Dayanıklı Ürün Ödülü sıralamasında Gebecon® ilk 3 arasında yer aldı. Bu lif bağlama iğnesi aynı zamanda geleneksel bir standart iğneye kıyasla artan bir stabiliteye sahiptir ve bununla birlikte yüksek iğne esnekliği sağlar ve ön-iğneleme sürecinde iyi kalitede bir yüzey üretilmektedir.

Ara ve bitiş iğneleme için kullanılan EcoStar® iğne son ürünün yüksek bir yüzey kalitesini garanti eder. Özellikle yüksek gerilme direnci gerektiren ürünler için Twisted iğne en uygun seçimdir. Bu iğneyi özel kılan – bükümlü çalışma kısmı – özellikle verimli bir iğneleme sağlar. Otomotiv tekstilleri, jeotekstiller ve diğer uygulamaların üretiminde kullanılıyor.

Dokusuz yüzeylerin mekanik bağlanmasında, diğerleri arasında hijyen ve tıbbi ürünler için kullanılanlar, Groz-Beckert farklı malzemelerle üretilmiş sık kullanılan boyutlarda ve nozul geometrisine sahip su akış jetlerini sunuyor. Fuarda farklı malzemelerden yapılmış üç akış jeti  tasarımı sundu: HyTec® Standard, HyTec® D ve HyTec® Gebedur®. HyTec® üretiminde kullanılan malzemenin temel özelliği mükemmel korozyon direncine sahip olmasıdır. HyTec® D için kullanılan malzeme ek olarak yüksek  bir stabiliteye sahiptir ve akış jeti daha da iyi korunur. Üstelik HyTec® D yüzey kalitesi ile kir birikmesini engeller. Gebedur® versiyonu püskürtme jetinin kapiler uç alanında yüksek bir yüzey direnci veren özel bir işleme olarak karakterize edilir. Bu homojen ürün özellikleri ile birlikte HyTec® Gebedur® püskürtme jetine uzun bir hizmet ömrü sağlıyor.