Huggies’den ‘Kucaklanmamış Bebek Kalmasın’ Programına Bağış

Kucaklama programları, prematüre bebekleri dokunma gücünü kullanarak yatıştırmak ve iyileştirmek için gönüllüleri eğitiyor.

Huggies, ‘Kucaklanmamış Bebek Kalmasın Programı’ ile ülke çapındaki hastanelerde gönüllü kucaklama programlarının desteklenmesine veya kurulmasına yardımcı olmak için 10,000 Dolar’lık bağışta bulunuyor.

Kucaklama programları, uzun vadeli sağlık sorunlarını iyileştirmek amacıyla, erken doğan veya tıbbi açıdan hassas olan bebeklere dokunarak iyileşmelerini sağlamak için gönüllüleri eğitiyor. Egleston’daki Atlanta Çocuk Sağlığı Merkezi’nden Kristin Carnall, “Yeni doğan yoğun bakım ünitesi (NICU) bir belirsizlik yeri olabilir ve ebeveynler genellikle hastanenin dışında kalan ve 7/24  bebeğiyle birlikte olmalarını engelleyen sorumluluklar nedeniyle bunalmış hissedebilirler.

Çok sayıda araştırma; tutma, sallama ve sakinleştirmenin; bebeklerde kilo alımına, stres azaltmaya, düzenli uykuya ve gelecekteki dil gelişimlerine olumlu etki yaptığını gösteriyor. Yeni doğan yoğun bakım ünitesinde çocukları olan ebeveynleri rahatlatmak, cesaret vermek ve bebeklerine yakın temasta bulunmaları sağlamak için Kucaklanmamış Bebek Kalmasın programından bağış aldığımız için müteşekkiriz.” dedi.

2016 yılında ‘Kucaklanmamış Bebek Kalmasın’ programının başlatılmasından bu yana, Huggies 25 hastaneye 250.000 Dolar bağışta bulunarak hastanelerin gönüllü eğitimi vermesine, kucaklama sandalyeleri ve eğitim materyalleri almasına olanak sağladı.

Huggies Markasının Genel Müdürü Sara Young, “Böyle kritik zamanlarda, bebeklere güven ve sevgi aşılamak için sarılmanın ve nazik insan dokunuşunun gücünü anladık. Gönüllü kucaklama programları hemşireleri desteklemek, anne babaları rahatlatmak ve bebekler için iyileşmeyi ve büyümeyi teşvik etmek için bir bütünün ayrılmaz parçası. Huggies, bu hastanelerin tedavi ettikleri bebeklere olan bağlılıklarından ilham almaya ve kucaklama programlarını desteklemek için kaynak sağlamaya devam ediyor.” diye konuştu.