OUTLOOK™ 2018 Bugüne Kadarki En Başarılı Organizasyona İmza Attı

500’den fazla kilit paydaş, birinci sınıf nonwoven kişisel bakım ürünleri ve hijyen konferansı için bir araya geldi.

Nonwovenlar ve ilgili sektörlerden gelen 510 delege katılımıyla düzenlenen OUTLOOK™ 2018, nonwoven hijyen ve kişisel bakım endüstrileri için öncelikli konferans olduğunu kanıtladı. Konferans EDANA’nın büyümeyi ve sektörün sürdürülebilir gelişimini destekleme misyonunu gözler önüne serdi.

Konferans, ilk iki gün boyunca yeni ürün gelişmelerini, pazar trendlerini, performans ve güvenlik testlerini ve sürdürülebilirlik girişimlerini inceledi, son gün paydaşların güvenini oluşturma konusunda interaktif bir çalıştay düzenlendi. Etkinlik boyunca katılımcılar, uzman içeriğin karışımı ve kalitesi ile sektördeki meslektaşlarla buluşma fırsatından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Konferans, tüm tedarik zincirinden ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları etkileyerek, nonwoven profesyonelleri için benzersiz bir etkinlik konumunda olduğunu tekrar teyit etti.

“Etkinlik deneyimlediğim en başarılı OUTLOOK konferanslarından biri oldu”

Berry Global’den Mark Siebert, “Etkinlik deneyimlediğim en başarılı OUTLOOK™ konferanslarından biri oldu. Rekor katılım ve üst düzey lider katılımı, önümüzdeki 5 yıl için katılımımızı şekillendirecek olan endüstri dinamikleri üzerinde değerli girdiler sağladı.” dedi.

17.si düzenlenen OUTLOOK™ konferansı AB Avrupa Komisyonu Çevre Genel Müdürlüğü’nden Werner Bosmans’ın döngüsel ekonomi ve plastic stratejileri üzerine yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Bunu, döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirlik konularına odaklanan oturum takip etti. Konferansın 2.günü, Brüksel Özgür Üniversitesi’nden Profesör Samuele Furfari’nin değişen enerji manzarasının jeopolitik zorlukları konulu sunumuyla başladı. Temsilciler ayrıca endüstri uzmanlarından piyasa trendleri, teknik yenilikler ve nonwoven endüstrisinde daha fazla sürdürülebilir iş uygulamaları sunmaya yönelik çok sayıda çalışma hakkında da bilgi aldı.

EDANA Genel Müdürü Pierre Wiertz, “OUTLOOK™’un bu organizasyonu, son birkaç yıldır planladığımız gibi; sektörümüzdeki mevcut zorlukları doğrudan ele alan çok güncel bir programa yer verdi. Döngüsel ekonomi stratejisi, tedarik zincirindeki şeffaflık ve güven hakkındaki tartışmalar hem düşündürücü hem de ödüllendirici oldu. Sektörün bu konulara katılma konusunda artan hazırlığına tanık olmak ve EDANA’nın hem stratejik hem de pratik çözümler üzerinde yapıcı diyaloğu kolaylaştırması çok cesaret verici. Sektördeki önemli trendler ve bazı çok heyecan verici teknik yenilikler konusunda önemli sektör oyuncularının bakışları beni çok etkiledi.” diye konuştu.

“OUTLOOK™’un bir sonraki etkinliğinin 9-11 Ekim 2019 tarihinde Atina’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.