Stoll, Yeni Ekstra Geniş Yatak Düz Örgü Makinesini Tanıttı

Düz örgü makinesi üreticisi Stoll, bu yılki ITMA Asia + CITME fuarında tanıtmak istediği yeni makinesinin detaylarını açıkladı.

ADF teknolojisinin ekstra geniş bir versiyonu olan yeni makine ADF 830-24 W olarak adlandırılıyor. Geniş tekstil ürünleri, büyük beden giysiler, sıra dışı kesimler veya uzun desenlerin üretimi için uygun olan bu yeni model, 84’lük bir çalışma genişliğine sahip. Moda ve teknik tekstiller de dâhil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılabiliyor.

ADF 830-24 W aynı zamanda dokuma benzeri optikler ve özellikleri ile tekstil ürünlerinin üretimini sağlayan ünlü Stoll-weave-in teknolojisi ile donatılmıştır. Bu donanım da;  form, konfor ve esnekliği doğrudan etkileyerek bir dizi avantaj sağlıyor. Geleneksel trikoların aksine Stoll, örgü benzeri tekstillerin örme tipine bağlı olarak daha gerilebilir ve daha rahat olduğunu söylüyor. Ayrıca, makinede önceden oluşturulmuş ve 3B elemanlarla donatılabiliyorlar.

Başarılı ADF teknolojisine dayanan ADF 830-24 W, aynı zamanda taşıyıcıdan bağımsız olan ve özellikle yüksek derecede esneklik sağlayan iplik taşıyıcıları ile avantajlar sunuyor. Her bir çift taşıyıcı, ADF 830-24 W’de toplam 12 parça üzerine monte edilebiliyor ve hem yatay hem de dikey olarak hareket ettirilebiliyor. Kolayca programlanabilmesinin yanı sıra hızlı bir şekilde iplikle donatılabiliyor.

Ayrıca, sezgisel işletim sistemi ile eğitim ve kullanımı daha kolay hale getiren EKC işletim sistemi de mevcut.

Stoll, “ADF 830-24 W, tekstil üretimi için kullanıcı dostu bir kazancı temsil ediyor. ” diyor.