Champion® Athleticwear Çöpe Gidecek Giysileri Yeniliyor

Champion Athleticwear, küresel “Kendi Şampiyonunuz Olun” kampanyasının bir parçası olarak, normalde çöp sahasına gidecek olan giysileri yenileyen The Renewal Workshop ile ortaklaşa Champion Renewed’ı başlattığını duyurdu.

Ortaklık, markanın kıyafetlerinin ömrünü uzatmaya ve israfı azaltmaya yardımcı olurken, Champion’un nihai sonucu kadar oyunu nasıl oynadıklarına da önem veren tüketicilerinden ilham alan “Kendi Şampiyonun Ol” kampanyasını destekliyor. Aynı zamanda, markanın herkesin kendilerini güvenle ifade ederek şampiyon olmasını ve bunu yaparken iyi hissetmesini sağlayan şık, atletik giysiler ve ayakkabılar tasarlama taahhüdünü ifade ediyor.

HanesBrands’ın Küresel Aktif Giyim Grup Başkanı Jon Ram, “Bizim için ‘Kendi Şampiyonunuz Olun’ kampanyası, tüketicileri hem sahada hem de saha dışında işleri doğru şekilde yapmaya ve yürekten yapmaya teşvik etmek anlamına geliyor. Büyük olasılıkla çöp sahasına gidecek olan giysilerin ömrünü uzatmak bu çabanın bir parçası ve tüketicilerimize markamızı giymekten gurur duymaları için bir neden daha veriyor.” dedi.

The Renewal Workshop, pamuk, polyester ve yün gibi en sık alınan tekstil elyaflarının etkisini ölçmek için Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) metodolojisini kullanıyor. Kurum bu verileri kullanarak; her bir giysinin ağırlığına ek olarak yenilenen her bir ürün için enerji tasarrufunu, sera gazı azaltımlarını ve su tüketimindeki düşüşleri değerlendirebiliyor. The Renewal Workshop ürünleri en son susuz teknolojiyi kullanarak sınıflandırıyor, derecelendiriyor, tamamen sterilize ediyor ve yeni standartlara göre onarıyor. Ortak kalite standartlarına göre denetlenip doğrulandıktan sonra, bir The Renewal Workshop etiketi veriliyor ve satın alınabilir hale getiriliyor.

The Renewal Workshop Kurucu Ortağı Nicole Bassett, “Champion’ın büyüyen markalar listemize katılmasından heyecan duyuyoruz. Markayı giysi kurtarmaya yönelik daha büyük çabalarında desteklemek ve giysilere ikinci bir yaşam şansı vermek için sabırsızlanıyoruz. Champion kadar ikonik bir markanın sürece bizimle başlamasını sağlayarak, sektördeki diğer firmaların yakında aynı yolu izleyeceği konusunda cesaretlendik.” ifadelerini kullandı.

Champion ve The Renewal Workshop arasındaki ortaklık, markanın sorumlu bir şekilde üretilmiş kumaşların kullanımını artırma ve üretim sürecinde enerji kullanımını ve su tüketimini azaltmak için ürünleri yaratıcı bir şekilde yeniden kullanmanın yollarını bulma vaadinin bir parçasıdır. HanesBrands ailesinin bir parçası olarak Champion’ın çabaları, şirketin 2025 yılına kadar tamamen döngüsel bir ürüne veya önemli bir döngüsellik girişimine sahip tüm markalarını içeren 2025-2030 küresel sürdürülebilirlik hedeflerini destekliyor.

Champion, izlenebilir ve dünyadaki en sorumlu şekilde üretilen elyaflardan bazıları olan %100 ABD pamuğundan yapılmış klasik jarse tişörtler sunmak da dâhil olmak üzere, devam eden sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada önemli ilerleme kaydetti. Firma 2021 yılı içinde çevreye duyarlı iki koleksiyon olan; Natural State ve Rally Pro Earth’ü tanıttı. %95 geri dönüştürülmüş polyester elyaf kullanarak “Game Day” eşofmanlarının yanı sıra önemli oranda geri dönüştürülmüş polyester elyaf içeren diğer Spor kategorisi kıyafetlerini üretiyor.