Dilo’dan Devrim Yaratan Yenilikçi Teknoloji: H Alpha Dokuma Tezgâhı

DiloGroup, 117 yıllık tarihinde makine performansı ve verimliliği konusunda daima yeni standartlar belirledi. DI-LOUR, DI-LOOP ve Hyperpunch gibi yenilikçi teknolojiler, Nonwoven kumaş sektörü için yeni pazarlar yaratarak sürekli büyümeye katkıda bulunuyor.

DiloSpinnbau, DiloTemafa, DiloMachines ve DiloSystems’i bünyesinde barındıran DiloGroup, elyaf hazırlamadan taraklamaya, çapraz bağlamadan aerodinamik’e ağ biçimlendirmeden iğnelemeye ve her türlü birleştirme malzemesi için konsolidasyon teknolojilerine kadar tüm elyaf işleme işlemlerini yapan tam kapsamlı süreçler için makineler geliştiriyor.

Dilo, son gelişmeleriyle bu yüksek kaliteli mühendislik ve devrim yaratan yenilikçi teknoloji stratejisini sürdürüyor.

H Alpha dokuma tezgâhı, Hyperpunch teknolojisinin yeni bir versiyonudur. Zararlı armürleri azaltarak, işlem hızını artırarak ve maliyetleri düşürerek, evrensel uygulamalar için önemli çözümler sunuyor.

Nonwoven kumaşlarda yüzey kalitesi önemli bir parametre olduğundan, iğne yapısı büyük etkiye sahip. Yeni “8000X” iğne kalıbı, farklı hat hızlarında oldukça düzgün dikiş dağılımları gerçekleştirmede büyük bir yenilik olarak görülüyor. Aynı seriden bir diğer makine “6000X” ise Hyperpunch iğne dokuma tezgâhlarına da uygundur.

Hypertex teknolojisi, kesintisiz elyaf ve nonwoven kumaştan oluşan ızgara sistemini, dikiş işlemiyle katmanlı olarak birleştiriyor. Böylece ek dokuma işlemine gerek kalmıyor. Izgara, filtre ya da çatı kaplamaları gibi ürünlerde gerilme mukavemetini artırarak maliyetleri ve üretim süresini azaltıyor.

“3D-Lofter”, “tekstil katkı maddesi imalatı” alanında; otomotiv sektöründe ve diğer uygulamalarda kullanılan iğne keçeleri için daha fazla elyaf tasarrufu sağlıyor. Çünkü topolojik olarak dağıtılan elyaf kütleleri, keçede “bireysel ağ biçimlendirme” denilen noktalara yerleştirilebiliyor.

“Diloline 4.0”, Siemens işbirliği ile imalat sürecini daha da basitleştirme, ağ şekillendirmede şeffaflığı arttırma ve bu sayede verimliliği arttırma amacıyla oldukça çeşitli “akıllı üretim” sistemlerine de sahip. Üretim verileri saklanıyor, belgeleniyor ve karşılaştırılıyor. Bir “alarm monitörü” ile düzensiz davranışlar izleniyor. Üretim analiziyle, bekleme sürelerinin nedenleri belgeleniyor. Bu veriler, düzensiz davranışların önüne geçmede kullanılabiliyor. Mobil uygulamalar ve bulut verileri (mindSpheres) üzerinden çok sayıda bilgi modülü geri çağırılabiliyor. Makinelerin kontrolünde ve üretim verilerinin elde edilmesinde kullanılan tüm bu yöntemler, üretim sistemindeki karmaşık fonksiyonları personel ve vardiyadan bağımsız olarak daha güvenli hale getirmeye yardımcı oluyor.

DiloGroup, Techtextil Hindistan fuarında C50 numaralı stantta ürünlerini sergileyecek.