Suominen İçin Rekor Yılı

Suominen firması, düşük hammadde fiyatlarının bir sonucu olarak satış fiyatlarının düşmesine rağmen, Covid-19 salgınının mendil talebini artırmasıyla 2020 için rekor bir mali yıl açıkladı.

Şirket, 2019 yılındaki 411 milyon Euro’luk net satışını yüzde 11,5 artışla 458,9 milyon Euro’ya çıkardı. Bu arada işletme kârı, artan üretim ve satış hacimleri, uygun hammadde fiyatları, artan üretim ve hammadde verimliliği nedeniyle 8,1 milyon Euro’dan 39,5 milyon Euro’ya çıktı.

Suominen Başkanı ve CEO’su Petri Helsky, “Yıl boyunca, İsveç’te Ställdalen’deki Ahlstrom-Munksjö fabrikası ile bir işbirliği anlaşmasının yanı sıra, ikisi İtalya’da ve biri ABD’de olmak üzere stratejimizi destekleyen üç kapasite yatırımını duyurduk. Ayrıca biyolojik olarak parçalanabilir, kompostlanabilir ve yenilenebilir bitki bazlı elyaflardan yapılmış birkaç yeni sürdürülebilir ürün piyasaya sürdük.” dedi.

Ayrıca Suominen, Rockline Industries’den 2020 Tedarikçi Yenilik Ödülü’nü aldı ve nemli tuvalet kağıtları için tasarlanmış dağılabilir bir nonwoven malzeme olan Hydraspun Royal için Water UK’den Fine to Flush sertifikasını alan ilk nonwoven üreticisi oldu.

Helsky şunları söyledi: “Pandemi, tüm pazarlarımızda nonwoven tüketimini artırdı ve talebin yüksek bir seviyede devam etmesi bekleniyor. Covid-19, uzun vadede temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri için nonwoven kullanımında sürekli bir artışa yol açabilir. Bununla birlikte, olası hammadde kıtlığı ve lojistikle bağlantılı sorunlar gibi salgınla ilgili risklerin yanı sıra virüs enfeksiyonları veya yetkililerin alacağı kararlar nedeniyle tesislerin olası kapanması gibi riskler de geçerliliğini koruyor. Hammadde ve nakliye maliyetlerinde ve bulunabilirliğinde olağanüstü dalgalanma yaşamaya başladık.

Birincil odak noktamız, operasyonlarımızı mümkün olduğunca az etkiyle sürdürürken çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini korumak oldu ve olmaya devam ediyor.”