DuPont, Tex Tech Firmasından Core Matrix Technology™’yi Satın Aldı

Tüm dünyada patentlenmiş ve daha önce benzeri görülmemiş bu teknoloji, en hafif ve en esnek balistik çözümleri sağlamak üzere, DuPont’un Güvenlik Çözümleri içinde bulunan Hayat Koruma Çözümleri ürün gamına eklenecek.

DuPont, askeri ve kolluk kuvvetlerinde bulunan personelin kullanımı için Tex Tech firmasına ait Core Matrix Technology™ yi satın aldığını duyurdu. Yeni geliştirilen bu teknoloji balistik ve parçalanma performansını artırırken sırt yaralanmalarını önemli ölçüde azaltabilen monolitik bir kumaş yapısına sahip. Bu satın almanın finansal ayrıntıları ise basına açıklanmadı.

Dünya çapında patentlenmiş olan benzersiz Core Matrix Technology™’sinin DuPont firması tarafından satın alınması, şirketin hâlihazırda güçlü olan yaşam koruma çözümleri portföyüne katkıda bulunarak, gelişmiş dayanıklılık sağlamak üzere Ulusal Adalet Enstitüsü’nün (NIJ) yeni standartlarını karşılayacak en esnek ve hafif balistik çözümlere olanak tanıyor. Gelişmiş koruma özelliklerine ek olarak, geliştirilen yeni teknoloji kurşuna dayanıklı vücut zırhı takma rahatlığını da artırıyor.

DuPont firmasının Güvenlik Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Richard konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde ifade etti: ‘‘DuPont Yaşam Koruma çözümleri ürün gamına Core Matrix Technology™’nin eklenmesi, askerler ve kolluk kuvvetleri personeli için her türlü koruma ihtiyacını karşılamak için daha kapsamlı bir ürün gamı sunmamızı sağlayacak. Core Matrix Technology™ ile birlikte mevcut ve gelecekteki fiber teknolojilerimizin birleştirilmesi yordamıyla, en iyi, en esnek ve en hafif çözümleri sunmak için iyi bir konumda bulunuyoruz.

Dünya çapında kişileri koruyan; asker, kolluk kuvvetleri ve küresel güvenlik profesyonellerinin de korunmasına yardımcı olmak için gelişmiş malzemeler gerekiyor. DuPont, spesifik tehlikeler için tasarlandı ve en yenilikçi çözümleri sağlamaya kararlı bir firma. Bu satın alma, müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için giderek daha da güçlenen teknoloji portföyümüzü güçlendiriyor.”

Tex Tech firmasının CEO’su  Scott Burkhart konu ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: ‘‘Bu transfer işlemi, Core Matrix Technology™ nin küresel erişilebilirliğini artıracak. DuPont’un teknik uzmanlığından, marka liderliğinden, küresel erişiminden, değer zinciri ilişkilerinden yararlanmak, askerler ve kolluk kuvvetleri personeli için vücut zırhının koruması ve performansının iyileştirilmesi amacıyla farklılaştırılmış bir çözüm sunan Core Matrix Technology™’nin bölgeler ve pazar segmentleri genelinde genişlemesini hızlandıracaktır.’’