Oerlikon Genişletilmiş Nonwoven Ürün Portföyünü IDEA 2019’da Sundu

Oerlikon, 25 – 28 Mart tarihleri arasında Miami’de düzenlenen IDEA Fuarı’nda, airlaid, meltblown, spunbonded ve hibrid malzemelerin üretimi için nonwoven tesis portföyünü sundu. Tanıtımların odak noktası hijyen çözümleri, tıbbi ve tek kullanımlık nonwoven malzemeleri oldu.

Bu yıl ki IDEA ziyaretçileri, Oerlikon’un sergi standında, şirketin geniş ürün yelpazesi hakkında bilgi edinebildi.

Tek kullanımlık nonwoven kumaşlar için iki güçlü ortaklık

İki yıl önce, Oerlikon Manmade Fibers segmentinin Nonwoven iş birimi neredeyse sadece teknik uygulamalar için çözümlere odaklanırken şirket artık güçlü ortaklıklar kurarak tek kullanımlık nonwoven kumaşları için çözümler içerecek şekilde ürün portföyünü genişletti.

Oerlikon & Teknoweb Materials – nonwoven endüstrisi için iki güçlü ortak

2017 ilkbaharının başlarında, Oerlikon Manmade Fibers Nonwoven iş birimi, İtalyan Teknoweb Materials şirketi ile stratejik bir ortaklığa girmişti. Teknoweb Materials, mendil ve diğer tek kullanımlık nonwoven alanında köklü teknoloji tedarikçilerinden biri. LEVRA teknolojisi ile şirket, kendi mendilleri için patentli, özellikle verimli üretim işlemlerine, aynı zamanda nonwoven malzemelerin hazırlanması ve daha fazla işlenmesi konusunda geniş bir proses bilgisine sahip. Oerlikon’un Manmade Fibers segmentinin Nonwoven iş birimi, bu ortaklığı köklü makine ve tesis  çözümleriyle  tamamlıyor. Teknoweb Materials, IDEA’da Oerlikon fuar standında temsil edildi.

Shaoyang Tekstil Makineleri ile İş birliği

Hijyen ve tıbbi uygulamalarının spunmelt sistem çözümleri için Oerlikon, geçen yılın sonbaharından bu yana Çinli makine ve fabrika üreticisi Shaoyang Textile Machinery ile iş birliği yapıyor. Bu iş birliğinde ortakların amacı, Çin dışındaki spunmelt tesisle- rinin uluslararası pazarlamasını ilerletmek. Oerlikon Manmade Fibers’in Nonwoven iş birimi, fabrika mühendisliği uzmanlığına katkıda bulunuyor ve aynı zamanda ürün ve proses garantilerinden sorumlu. Oerlikon bu projede ayrıca, Çin dışındaki dünya çapında müşteri hizmetlerinin yanı sıra genel proje sorumluluğunu da üstleniyor.