Techtextil ve Texprocess, Haziran 2022’de Düzenlenecek

Bu iki fuarın 2022’ye geçişiyle birlikte etkinlik döngüleri de değişecek ve kalıcı olarak çift yıllara kayacak. Fuarların 2024 tarihleri de belirlendi.  Techtextil ve Texprocess 9 – 12 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Messe Frankfurt Tekstil ve Tekstil Teknolojileri Başkan Yardımcısı Olaf Schmidt, “Sektör ve ortaklarımızla yakın istişarelerin ardından ertelenen Techtextil ve Texprocess ticaret fuarları için yeni tarihler bulmanın hızlı bir şekilde mümkün olmasından dolayı çok memnunuz. İki fuarın iki yılda bir düzenlenen etkinlik döngüsü sektörün yararına olduğunu kanıtladı, bu nedenle bu ritmi 2022’den itibaren sürdürmeye karar verdik.” dedi.

Texprocess’in konsept ortağı VDMA Tekstil Bakımı, Kumaş ve Deri Teknolojileri Genel Müdürü Elgar Straub, “Son aylarda pandemi konusunda derneğimizin üyeleri ve küresel kardeş derneklerimizle daha da yakın temas halindeyiz. Şu anda sektör için en uygun çözümü temsil edecek şekilde yenilikleri canlı olarak sunmaya yönelik yaygın bir ihtiyaç var, bu nedenle Techtextil ve Texprocess’in 2022 yılına kadar ertelenmesi doğru bir karar ” ifadelerini kullandı.

Techtextil ve Texprocess’in Haziran 2022’deki edisyonu, fuara ve kapsamlı bir etkinlik programına ek olarak çeşitli dijital hizmetleri de içerecek karma bir etkinlik olarak planlanıyor.

2022’de Techtextil ve Texprocess, ilk kez 2021 edisyonu için planlandığı gibi Frankfurt Fuar ve Sergi Merkezi’nin batı bölümünü (Salon 8, 9, 11 ve 12) kullanacak.

Techtextil Kuzey Amerika ve Texprocess Amerika (17 – 19 Mayıs 2022) değişikliklerden etkilenmeyecek ve planlandığı tarhilerde yapılacak.