Voith ve Trützschler’den, Papel Aralar’a Sürdürülebilir Islak Mendiller İçin PM 5 Hattı

Başarılı bir şekilde kurulan PM 5,  geleneksel ıslak mendillerin sahip olmadığı bir özellik olan, tamamen plastik içermeyen, suyla yıkanabilen ve biyolojik olarak parçalanabilen yetişkin ve bebek ıslak mendillerini istikrarlı bir şekilde üretiyor. Son yatırımla birlikte Aralar, toplam 45.000 ton / yıl üretim kapasitesine sahip iki adet WLS (ıslak serme- su jetli spunlace) hattına sahip oldu.

Papel Aralar CEO’su Senén Amunarriz, “PM 5’in başarılı bir şekilde kurulması, şirketimizin sürdürülebilirlik stratejisinde ileriye doğru atılan önemli bir adımdır. Bu başarıya katkıda bulunan, Voith’in yenilikçi kağıt yapımı çözümleri ve teknik bilgisidir. Bu son teknoloji ürünü üretim hattına yatırım yapma kararımız, ıslak mendil üretimi için biyolojik olarak parçalanabilir alt tabakalara yönelik talebin artmasından kaynaklandı.” dedi.

Voith Paper İspanya Genel Müdürü Marcos Garcia de la Torre, “Papel Aralar ile ortak olmaktan ve onlara Trützschler ile birlikte verimli ve sürdürülebilir kağıt yapma teknolojilerimizi sunmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. “Aralar-Trützschler-Voith ekibi ve yakın işbirliği sayesinde sorunsuz ve zamanında bir kurulum gerçekleştirebildik.” diye konuştu.

Yüksek performanslı Islak Serme Spunlacing için HydroFormer ve AquaJet

Tam hat tedarikçisi olarak Voith, BlueLine hamur hazırlama, XcelLine kağıt makinesinin ana bileşenlerini ve tek bir kaynaktan kapsamlı bir otomasyon ve kontrol paketini tedarik etti. Yeni sistemin ana bileşenlerinden biri olan HydroFormer, Voith’in kağıt yapımı ve kağıt hamuru endüstrilerindeki kapsamlı deneyiminden yararlanıyor. Bu teknoloji ile süspansiyon, yenilenebilir bir kaynak olan tamamen selülozdan yapılmış nonwoven malzemeler üretmek için yoğun bir şekilde seyreltiliyor. HydroFormer’ın yanı sıra Voith, yeni sistem için BlueLine hamur hazırlama, bir Master Reel (bobin makarası) ve wet-end prosesini sağladı.

Trützschler Nonwovens, üretim hattını su ile iğnelemeye (spunlacing) yönelik kendini kanıtlamış olan AquaJet’in yenilikçi bir konfigürasyondaki versiyonu ve enerji tasarruflu çok tamburlu kurutucu ile üretim hattını tamamlıyor. Trützschler şirketinin uzun yıllara dayanan uzmanlığı ve deneyimi, ıslak serme işleminin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış tülbent bağlama ve kurutma bileşenlerinin temelini oluşturuyor.