Wolf PVG, Oerlikon Nonwoven’ın Meltblown Teknolojisine Güveniyor

Günümüzde oldukça rağbet gören bu filtre malzemesinin yanı sıra medikal ve endüstriyel filtre uygulamaları için yüksek kaliteli Meltblown nonwoven kumaşlar da üretilebiliyor. Tesis şu anda birkaç haftadır stabil üretim koşullarında en yüksek standartlarda ideal nonwoven kumaş kalitesinde faaliyet gösteriyor.

Korona pandemisinin başlamasıyla ve ardından patlak veren koruyucu maske kıtlığı ile birlikte Melitta grubunun yüzde 100 iştiraki olan Wolf PVG, üretiminin bir bölümünü nonwoven kumaş maske üretimine geçirdi. Elektrikli süpürgeler ve endüstriyel filtre teknolojisi konusunda uzmanlaşmış bir sistem tedarikçisi olan Doğu Vestfalya’lı şirket, kapsamlı ve uzun yıllara dayanan bilgi birikimine sahip.

Wolf PVG, Oerlikon Nonwoven’ın Meltblown sistemi ile üretim kapasitesini daha da geliştirdi. Tesis,nonwoven kumaş maske üretimi için çift kirişi ve ecuTEC+elektro şarj ünitesi ile optimum donanıma sahip. Başka nonwoven kumaş filtreler de en iyi şekilde üretilebiliyor. Wolf PVG’nin COO’su Markus Seele, “Bir Oerlikon Nonwoven sistemine yatırım yapmak için belirleyici unsur sistemin olası ürün portföyü bakımından esnekliği ve üreticinin yeterliliği oldu.” diyor. Oerlikon Nonwoven Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Ingo Mählmann da şunları ekliyor: “Elektrostatik yüklemede sayısız ayarlama yapma imkânı sayesinde ecuTEC+ ile filtre uygulamasına göre en optimum yükleme durumu ayarlanabiliyor.”

ecuTEC+ elektro şarj ünitesi, nonwoven filtre kumaş sistemlerini tamamlıyor

Oerlikon Nonwoven’ın Meltblown teknolojisi, plastik elyaflardan üretilen yüksek etkili filtre malzemeleri üretimi alanında teknik olarak en verimli proses olarak kabul ediliyor. ecuTEC+elektro şarj ünitesi de buna önemli bir katkı sunuyor. Bu patentli proses sayesinde Spunbond ve Meltblown materyalleri elektrostatik olarak yüklenebiliyor ve filtre performansını önemli ölçüde artırılabiliyor. En küçük parçacıklar bile güvenli bir şekilde filtreleniyor. Bununla birlikte Nonwoven üreticileri büyük ölçüde seçim yapma şansına sahip ve filtre uygulamaları için en uygun yükleme yöntemini ve yoğunluğu ayarlayabiliyorlar.