HIGHTEX Fuarı Ertelendi, Yeni Tarihler: 14-18 Haziran 2022

22- 26 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan HIGHTEX Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı, dünyada devam eden Covid-19 salgınının etkileri dikkate alınarak, 14- 18 Haziran 2022 tarihlerine ertelendi. Bu erteleme kararı, katılımcılar ve sektör temsilcileri ile yapılan yoğun görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda alındı.

HIGHTEX Organizasyon Ekibi yaptığı açıklamada; “Birincil önceliğimiz, ticari kazanımlarımız değil, siz değerli katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizin, yatırımlarını ve tüm haklarını korumaktır. Bu nedenle, HIGHTEX Fuarı için alınan zorunlu erteleme kararını tüm katılımcı firmalarımızın haklı bulacağına ve anlayışla karşılayacağına inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

HIGHTEX 2022 Fuarı, ITM Fuarı ile eşzamanlı olarak 14- 18 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Türkiye’de konusunda ilk ve tek fuar olma özelliğini taşıyan HIGHTEX 2022 Fuarı; dünyanın lider teknik tekstil ve nonwoven üreticilerini 5 gün boyunca İstanbul’da ağırlayacak.

Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda firmanın en son teknolojilerini ve ürünlerini sergileyeceği HIGHTEX 2022 Fuarı’nı; medikalden hazır giyime, dekorasyondan kozmetiğe, otomotivden savunmaya pek çok sektör profesyoneli ziyaret edecek.