Eruslu Nonwoven Group, Andritz’den Spunlace Hattı Sipariş Etti

Uluslararası Teknoloji Grubu Andritz, Eruslu Nonwoven Group’tan Gaziantep’teki fabrikasına kurmak üzere komple bir neXline spunlace hattı siparişi aldı.

Yıllık üretim kapasitesi 18 bin tonu bulan hattın, 2021 yılının başında kurulumunun yapılması ve devreye alınması planlanıyor.

Bu yeni spunlace eXcelle hattı, 30 ila 75 g / m2 arasında bir gramajla polyester, viskon, liyosel ve ağartılmış pamuk gibi çok çeşitli elyafları işleyebilecek. Firma bu hat ile kozmetik uygulamaları için yüksek kaliteli ıslak mendil, kadın bakım ve bebek bezi, toz bezi, kuaför havlusu, tıbbi sargı bezi, gazlı bez ve diğer birçok ürünü üretecek. Yeni hat, Eruslu firmasının ürün portföyünü yeni teknik uygulamalarla çeşitlendirmesini sağlayacak.

Anlaşma kapsamında Andritz, tülbent oluşturmadan kurutmaya kadar eksiksiz bir hat sunacak.

Sipariş şunları kapsıyor:

  • Bir Laroche açma ve karıştırma makinesi seti
  • İki hat içi yüksek hızlı TT tarağı,
  • Bir Andritz tam filtrasyon ünitesi de dâhil olmak üzere, su ile bağlamada (hidroentaglement) kendini kanıtlamış bir JetlaceEssentiel ünitesi.
  • bir neXdry çift tamburlu hava kurutucu,
  • enerji tasarrufu için bir neXecodry S1 sistemi

Dördüncü Spunlace Hattı Siparişi

Andritz ve Eruslu firmaları, 2009 yılında başlayan uzun vadeli ve başarılı bir işbirliğine sahip. Bu, Andritz tarafından sağlanacak dördüncü spunlace hattı olacak. Ayrıca bu sipariş iki şirket arasındaki güçlü ortaklığı kanıtlıyor.

1972 yılında kurulan Eruslu Nonwoven Group, çeşitli tekstil ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmış lider bir Türk şirketidir.  Grup, Nonwoven kumaş sektöründe, ev temizliği ve sağlık sektörleri için tek kullanımlık ürünler sunuyor.