Andritz’ten Polonyalı Firmaya İğneleme Hattı

Hat, mobilya ve jeotekstil uygulamalarına adanmış teknik keçelerin üretimi için giysi atıklarından geri dönüştürülen elyafları işleyecek. Nihai ürünler 300 ile 500 gsm arasında değişen kumaş ağırlıklarına sahip olacak ve üretim kapasitesi saarre 750 kg’a kadar çıkacak. Kurulum ve devreye alma işlemlerinin, 2021’in üçüncü çeyreğinde yapılması planlanıyor.

Andritz’in tedarik edeceği hat; tülbent şekillendirmeden iğnelemeye kadar eksiksiz bir neXline iğneleme makinesi eXcelle hattının yanı sıra mühendislik ve Andritz’in yakın zamanda piyasaya sürdüğü tarama ölçeri kapsıyor.

Pureko’ya tedarik edilecek olan bu ikinci Andritz hattı, her iki şirket arasındaki güçlü ortaklığı gösteriyor. Üç yıl önce Pureko, mobilya, tekstil ve giyim endüstrilerinde kullanılan kabarık nonwovenlar üretmek için Andritz Asselin-Thibeau tarafından tedarik edilen yeni ve modern bir tesise yatırım yapmıştı. Yeni hat, Pureko’nun devam eden büyümesine katkı sağlayacak.

2009 yılında kurulan Pureko, Polonya’nın en önemli nonwoven üreticilerinden biridir. Şirketin nonwoven ürünleri ağırlıklı olarak vatka için kullanılıyor. Ayrıca bu ürünler; kimyasal ve sağlığı tehlikeye atacak herhangi bir madde içermezler ve hipoalerjeniktirler. Pureko’nun ürünleri Intertek, FIRA, OEKO-TEX ve Ulusal Hijyen Enstitüsü gibi en iyi sertifikalara sahiptir.