Autefa’dan Yeni Nesil Spunlace Hattı

Autefa, en yeni Futura V-Jet hidro-bağlama makinesinin müşteriler tarafından daha ileri düzeyde değerlendirilebileceği Avusturya, Linz’deki Nonwoven Yetkinlik Merkezinde (NCC) selüloz lideri Lenzing ile denemelerin başarıyla tamamlandığını açıkladı.

NCC, balyadan kumaşa, açma ve harmanlama, tülbent oluşturma, su ile bağlama, kurutma, kesme ve sarma dâhil olmak üzere şirketin nonwoven makinelerinin tam portföyüyle donatıldı.

Autefa’nın spunlace İş Birimi Başkanı Christoph Machill, “Spunlace sektörü, ürün üreticileri için hâlâ zorlu, ancak yeni hattımız artık pazara hazır ve işleme teknik bilgisi konusunda üreticilere yardımcı olabiliriz. Ayrıca, piyasanın şu anda talep ettiği biyolojik olarak parçalanabilir ürünlerin işlenmesine yönelik çözümlere odaklandık.” dedi.

Autefa, hem doğrudan hem de çapraz bindirmeli spunlace ürünlerinin üretimi için eksiksiz hatlar sunuyor. Enjeksiyon Tarak ve Topliner CL 4006 çapraz bindirmeden oluşan tülbent oluşturma süreci, yüksek ve tutarlı nonwoven kumaş kalitesinin anahtarıdır.

Futura V-Jet ve SQV kare tamburlu kurutucu hızlı bir yatırım getirisi sunuyor. Futura, benzersiz yapısı sayesinde, jet nozulu ile kumaş oluşumu arasında önemli ölçüde azaltılmış mesafe ile elektrik enerjisi tüketiminde yüzde 30 azalma sağlıyor. SQV, eğirme işleminde kullanılan geleneksel kurutma teknolojisine kıyasla termal enerjide yüzde 30 tasarruf sağlayan, oldukça verimli ve yerden tasarruf sağlayan bir yatay bant kurutucudur.