Mondi Gronau Almanya’da Medikal Yüz Maskeleri Üretimine Başladı

Ambalaj ve kağıtta dünya lideri olan Mondi, Covid 19’un yayılmasını azaltmak için Almanya’nın Gronau kentindeki tesisinde meltblown nonwoven kumaş ve medikal yüz maskeleri için yeni üretim hatları başlattı.

Mondi Gronau, hijyen ürünleri için film, nonwoven ve elastik bileşenlerin üretiminde ve işlenmesinde 50 yılı aşkın deneyime sahip. Mondi geçtiğimiz yıl, hem önemli temel malzeme olan meltblown nonwoven kumaşı hem de medikal yüz maskesini üretmek için üretim hatlarını başlatacağını duyurmuştu. Mondi yeni hatlarla birlikte, pandemi sürecinde doğan maske ihtiyaçlarını karşılamak için Almanya’da yerel bir zinciri oluşturuyor. Son derece otomatikleştirilmiş yüksek hızlı iki makineyle tam entegre üretim tesisi, dakikada 700 adet yüksek kaliteli medikal yüz maskesi üretimine izin veriyor. Bu, standart yüz maskesi üretim hattından yaklaşık yedi kat daha yüksek bir oran ve günde en az bir milyon medikal maske üretecek.

Maskeler, Alman Johner Enstitüsü tarafından tıbbi bir ürün olarak ve Alman standartları OEKO TEX ve Dermatest tarafından onaylandı. Bu üretimle Mondi Gronau, hastaneler, eczaneler ve uzman tıbbi perakendeciler dâhil olmak üzere Alman sağlık sektörünün ihtiyaçlarını doğrudan karşılayacak.

Mondi Gronau Genel Müdürü Jürgen Schneider, “Geçen yıl salgının başlarında Almanya’da meltblownlu nonwoven kumaş kıtlığını tespit ettik ve hızlı bir şekilde yüksek kaliteli medikal yüz maskeleri üretimine başladık. Mondi Gronau, yüksek hızlı üretim kurulumumuz ve sertifikalarımızla, takıldıkları andan çıkarıldıkları ana kadar güvenilir koruma ve yüksek konfor sunan kaliteli medikal maskeler sağlamak için ideal bir konumdadır. ” dedi.