YingYang, Son Teknoloji Makinelerini ITMA Asia Citme’de Sergileyecek

YingYang, 12-16 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan ITMA Asia + Citme fuarında çevre dostu ve ileri seviye ürün geliştirme felsefesini ve teknolojisini sergileyecek.

Nonwoven kumaş makineleri ve üretim teknolojisi uzmanı YingYang firması, 2020 yılında başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin ilk aşamasından bu yana Kişisel Koruma Ekipmanları, ıslak mendil gibi gereksinimlerin karşılanmasında hem yurtiçi hem de dünya pazarında yoğun talep gören yüksek kaliteli meltblown ve spunmelt nonwoven kumaş üretim hatlarını imal etmeye öncelik verdi.

Pek çok endüstri sektöründe artık yavaş yavaş iyileşme sürecine giriliyor. Bu doğrultuda, YingYang firması, doğal elyaf işleme teknolojisi, 2000 rpm iğneli dokuma tezgâhı, 4 kartlı tandem yüksek hızlı iğne makinesi gibi iki yeni yüksek hızlı iğneli tezgâh modelini ve günlük 28 ton üretim kapasiteli olağanüstü spunlace teknolojisini tanıtmaktan gurur duyuyor.

Uluslararası nonwoven kumaş endüstrisinin önde gelen tedarikçilerinden biri olan YingYang firması, geniş bir ürün yelpazesine sahip ve kapsamlı bir ürün portföyü sunuyor. Ürünler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, otomotiv iç mekânı, halı, jeotekstiller, mikrofiber sentetik deri, inşaat, vb. için hemen hemen her türden iğne delikli teknik tekstil üretimi; çeşitli termal ve kimyasal bağlı ürünler, spun-bond, spun-laced ürünler, hava geçirgen nonwoven kumaşlar, havalı serilmiş ürünler bulunuyor.

Eksiksiz Teknik Çözümler Sunuyor

YingYang, müşterilerin en iyi fiyat/performans oranıyla en kaliteli nonwoven kumaşları üretmesini sağlamak için tüm bu teknolojileri son teknoloji ürünü makine tasarımları ve eksiksiz teknik çözümler ile tedarik ediyor.

YingYang’ın kuruluşundan bu yana üretiminde kalite ve verimlilik kriterleri uyguluyor. Son yıllarda, üretim aynı zamanda şirketin sürdürülebilir gelişimi için çevre dostu olan İnternet ve Endüstri 4.0’a da odaklanıyor.

Güçlü Ar-Ge ekibi ile YingYang, müşterilerine her zaman en kapsamlı ürün portföyüne ve en iyi fiyat/performans oranına sahip özelleştirilmiş çözümler sunuyor. Her projeye ve her müşteriye, sunum toplantıları ve fiyat teklifleri gibi projenin başlangıç aşamasından başlayarak üretim ve teslimat, kurulum ve satış sonrası hizmete kadar, zahmetsiz bir takip ve en kısa sürede yanıt alınmasını sağlayan eksiksiz bir dosyalama sistemi ile müşteriye özel odaklanma ile benzersiz bir ilgi gösteriliyor. Bu yöntem, YingYang firmasının dünya çapında nonwoven kumaş makinelerinin önde gelen tedarikçisi olmasına ve mükemmel bir üne sahip olmasına imkân sağlıyor.

Çevre Dostu Ürünler Geliştiriyor

Dünya üzerindeki doğal kaynaklar sınırlıdır ve bununla uyumlu olarak nonwoven  kumaş makinelerinin kullandığı hammaddenin yüzde 70’inden fazlası atık PET şişeler, doğal elyaf, tekstil atıkları, nonwoven kumaş atıkları gibi geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşuyor. YingYang firması, sentetik panellerin yerini alacak Jüt elyaf panel, doğal derinin yerini alacak mikro fiber sentetik deri, köpüğün yerini alacak termal bağlı dolgu ürünleri ve dikey dolgu, plastik malzemelerin yerini alacak olan PP spunbond nonwoven kumaşlar, geleneksel akustik ürünlerin yerini alacak akustik PET fiber kumaşlar gibi doğal elyaf ve geri dönüştürülebilir elyaf içeren sürdürülebilir ve çevre dostu ürünler geliştirmeye çalışıyor. Bunların tümü sürdürülebilirliğe ve çevre korumasına büyük katkı sağlayacak. Yaklaşan ITMA Asia + Citme fuarında YingYang, Jüt fiber panel üretimi için geleneksel iki aşamalı offline üretim yöntemine kıyasla daha az atık, daha az insan gücü gereksinimi, daha az üretim maliyeti ve daha fazla otomatik üretim gerçekleştiren tek adımlı online üretim teknolojisini sergileyecek. Çevrimiçi üretilen iğne delgili ve termal bağlı Jüt fiber panel, 7mm kalınlığında ve 2000g/m2 ağırlığında çevrimdışı üretilen ürüne kıyasla 2400g/m2 ağırlığa ve 4mm kalınlığa ulaşabiliyor. Öte yandan, ünite tasarımı da daha çevrecidir ve sürdürülebilirlik için daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

YingYang firması 30 yıl boyunca Batılı ülkeler de dâhil olmak üzere Orta Doğu, Güney ve Güneydoğu Asya, Rusya, Orta Asya gibi dünyanın dört bir yanında bulunan 74 ülkedeki geleneksel pazarlarda müşteriye özel binlerce yüksek kaliteli nonwoven teknoloji çözümü sağladı.

Firma, 2020 yılı içerisinde şirket gelişimi için yeni toz elektro püskürtmeli boyama sistemi, yeni ithal lazer kesim sistemi, yeni üretim salonları ve her bir çalışan için ayrı odası olan 300’den fazla odaya sahip yeni bir personel binası gibi yoğun yatırımlar yaptı.  YingYang firması sürekli olarak Ar-Ge laboratuvarı için yatırım yapmaya devam ediyor. 2021’den itibaren ise, ​uzmanlar tarafından müşterilere en yeni ve son teknoloji ürünleri sağlamak adına yeni ürün geliştirme üretim hattını devreye soktu.