BendShape Quartz ™’dan ASTM Seviye 3 Standartlarını Karşılayan İlk Şeffaf Maske

BendShape Mask ™, Quartz ASTM3 Tek Kullanımlık Cerrahi Maske adıyla ASTM seviye 3 standardını karşılayan endüstrinin ilk şeffaf, sızdırmaz cerrahi maskesini piyasaya sürdü.

BendShape’in ilk şeffaf maske serisinin başarısının ardından, son derece yetenekli Amerikalı mühendislerden oluşan ekip, daha iyi bir uyum, rahatlık ve sızdırmazlık için birden fazla boyuta sahip ilk şeffaf cerrahi maske olacak şekilde geliştirilmiş ikinci nesil maskeyi yaptı. Quartz, ≥% 98 bakteriyel filtrasyon mukavemeti (BFE) ve ≥% 98 partikül filtrasyon mukavemeti (PFE) sunan ilk sızdrımaz, şeffaf maske olarak pazarda lider konumda bulunuyor.

BendShape Mask CEO’su Steven Sanders, “Quartz, ABD malzeme bilimcilerinden, kimyagerlerinden ve tekstil mühendislerinden oluşan bir ekip tarafından, en yüksek çift yönlü filtreleme performansı ve  ile şeffaf maske pazarına liderlik etmek için üretildi. “Quartz’ın günlük yaşam üzerindeki etkisini en üst düzeye çıkarmak için Quartz, kitlesel pazar ihtiyaçlarını karşılamak, bertaraf etmek ve kullanım için tıbbi normlara uyum sağlamak amacıyla benzersiz birinci sınıf malzemelerden ve üretim süreçlerinden yararlanıyor. ”

Doctor and patient both wearing the BendShape Quartz mask

Quartz ASTM3 Tek Kullanımlık Cerrahi Maske, şeffaf iletişim sağlayan sızdırmaz bir ASTM3 maskesine ihtiyaç duyan profesyoneller ve sıradan insanlar için hayat değiştirici oldu. Bu etki özellikle acil servisler, öğretmenler, diş hekimleri, pediatristler, odyologlar, işçiler ve kuryeler, konuşma terapistleri, ağrı yönetimi uzmanları, işitme engelliler topluluğu ve hastaneye yatış için geçerlidir.

Ünlü SDNY Dental ekibinin bir parçası olan ve New York Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü’nde  öğretmenlik yapan Dr. Guido O. Sarnachiaro, “Quartz hasta konsültasyonlarından ameliyatlara kadar tüm iş günümün ihtiyaçlarını karşılayan ilk şeffaf maskedir. Geniş, saydam yüzey, hastalarla duygusal olarak bağlantı kurmama ve prosedürler sırasında maskelenmiş haldeyken iş arkadaşlarımla daha etkili iletişim kurmama olanak tanıyor.” ifadelerini kullandı.

Bu toplulukların güvenli bir şekilde çalışabilmesi için şeffaf iletişim,  yüz ifadesinin görülmesi, dudak okuma ve hızlı yüz tanıma sağlayan sızdırmaz ASTM seviye 3 cerrahi maske gereklidir.

Sollis Medikal Direktör Yardımcısı Dr. Avi Ravilla, maske ile ilgili şunları söylüyor. “Standart bir kumaş maske hatta N95 maske kullandığınızda, konuşurken maskenin çok sık yukarı aşağı hareket ettiğini ve yeniden ayarlamak için maskeye dokunmanız gerektiğini görürsünüz. BendShape Maskesi yüzünüzde hareket etmeden kalır. Karşılaştığımız son virüs, gelecekte maske takmaya devam edeceğimizi gösteriyor.  Yani, yıllarca dayanabilecek bir ürüne sahip olmak istiyorsunuz. BendShape’in daha çok sadece doktorların ve sağlık çalışanlarının kullanmak isteyeceği bir ürüne değil, aynı zamanda genel halkın kullanmak isteyeceği bir ürün odaklandığını düşünüyorum.”