Bentley Motors, Leather Working Group’un Otomotiv Üyesi Oldu

İngiliz lüks otomobil şirketi Bentley Motors, Leather Working Group’a katılan ilk otomobil üreticisi oldu.

Bentley, dünyanın en sürdürülebilir otomotiv markası olma hedeflerinin bir parçası olarak Leather Working Group’a (LWG) katıldı. Bentley artık küresel otomotiv tedarik zincirinde sorumlu deri kullanımına öncülük ediyor.

Bentley, LWG’nin deri endüstrisinin çevresel, sosyal ve yönetim yönlerinde mükemmelliği sağlama çabalarını desteklemek için aynı zamanda LWG üyesi olan 190 diğer marka ve perakendeciye katılıyor.

LWG’nin bir üyesi olarak Bentley’e web semineri slaytları ve kayıtları, toplantı tutanakları, teknik danışma belgeleri ve daha fazlası dâhil olmak üzere çeşitli kaynaklara ev sahipliği yapan üye alanına erişim hakkı verilecek. Ayrıca, LWG’nin üye toplantılarına katılabilecek, belirli konularda alt gruplara katkıda bulunabilecek ve müşteriye yönelik taleplerde bulunabilecekler.  LWG’den yapılab basın açıklamasına göre; Bentley deri tedarik zincirlerinin sorumlu bir şekilde çalıştığından emin olmak için deri tedarikçilerini, LWG Deri Üreticisi Denetim Protokolü 7.0 (P7) aracılığıyla LWG sertifikasyonu ile işe alıyor.

LWG’nin program yöneticisi Christina Trautmann yaptığı açıklamada; “Bentley’i LWG’de görmekten heyecan duyuyoruz. Bu, otomotiv sektörünün malzeme tedarik zincirlerindeki zorlukları ele alması için olumlu bir ilk adım oldu. Otomotiv OEM’leriyle ilişki kurmak için istekliyiz ve bunun başkalarını programımıza katılmaya teşvik edeceğini umuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bentley’in Üretim Satın Alma Başkanı Mark Cooke; “Deri kullanımı ve karoser yapımı, yüz yıllık tarihimizin ayırt edici özellikleridir. Kesicilerimiz ve düzelticilerimiz alanlarında uzmandır. Nostaljik modellerimizin birçoğunun orijinal iç mekanlarıyla hâlâ var olması, derinin ana malzeme olarak uzun ömürlü olduğunu bize gösteriyor. LWG’nin ilk otomotiv üyesi olarak, sektörümüzde sürdürülebilir kaynaklı derinin geleceğini aktif olarak şekillendirmek için grupla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.